наверх ⇑

На щотижневій нараді розглянуто ряд важливих питань

14 вересня голова райдержадміністрації Анатолій Риженко провів щотижневу нараду, на якій було розглянуто ряд важливих питань.

Щодо ситуації із захворюваністю населення та протидії поширенню вірусу COVID-19 в районі доповіли директор КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Наумець та директор КНП «Маньківська центральна районна лікарня» Юрій Кулик.

Щодо підтримки та супроводу виховання дітей у багатодітних сім'ях інформували начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій, директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Бородієнко та начальник управління соціального захисту населення Людмила Загородна. Зокрема, Людмила Іванівна повідомила, що на даний час у Маньківському районі проживає 210  багатодітних сімей. Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєне 18 жінкам. Їм виплачена одноразова винагорода у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

У багатодітних сім’ях батьки й діти забезпечуються відповідними посвідченнями, за якими надається право користуватися низкою пільг. На обліку в управлінні перебуває 153 багатодітні сім'ї, які отримують пільги на комунальні послуги. З початку року надано пільг на 177 тис.грн., з них готівкою 89,2 тис, 87,7тис. грн. перераховано на ЄБК.          

З 1 квітня 2019 року запроваджено додатковий механізм соціального захисту багатодітних сімей. Кожна багатодітна сім'я отримує на третю, четверту, п'яту та наступних дітей до 6-ти років щомісячну допомогу від держави у розмірі прожиткового мінімуму на дитину до 6 років. З початку року таку допомогу отримало 154 сім'ї на суму 2 млн. 654 тис грн.

У період дії карантину з травня по серпень 2020 року Кабміном України було запроваджено соціальну підтримку фізичним особам-підприємцям, в сім'ях яких виховувалось двоє і більше дітей віком до 10 років. Виплата допомоги проводилась щомісячно у розмірі прожиткового мінімуму згідно вікових категорій на кожну дитину. Державну підтримку отримали 53  сім'ї на 68 дітей на загальну суму 544.4 тис. грн. Також державою передбачена підтримка сімейних форм виховання. На дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та будинках сімейного типу призначається та виплачується державна соціальна допомога, а батькам-вихователям та прийомним батькам-грошове забезпечення. В 2020 році виплачено 115,7 тис. грн.

Начальник архівного відділу райдержадміністрації Ганна Савранська наголосила керівникам установ та структурних підрозділів райдержадміністрації щодо необхідності належного оформлення документації та передачі її до архівного відділу на зберігання.

З усіх розглянутих питань головою райдержадміністрації Анатолієм Риженком дано відповідні доручення.