наверх ⇑

На засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто низку важливих питань

25 жовтня  під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Оксани Юзвенко відбулося засідання колегії районної державної адміністрації.

У її роботі взяли участь члени колегії та сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району.

На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема:

1. Про стан боротьби зі злочинністю та правопорушеннями, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на території Маньківського району

2.   Про стан   виконання Плану заходів з реалізації І етапу  Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №526-р  

3. Про виконання законодавства щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції.

4. Про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маньківського району.

Про стан боротьби зі злочинністю та правопорушеннями, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на території Маньківського району з доповіддю виступив начальник сектору превенції Маньківського відділення поліції Уманського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області, капітан поліції Володимир Партицький. Він зазначив, що протягом звітного періоду у відділенні поліції зареєстровано 2091 заява і повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (проти 1729 за аналогічний період 2017 року), що вказує на підвищення оперативної обстановки на території району на 362 повідомлення.

Із загальної кількості зареєстрованих заяв і повідомлень по 939 матеріалам співробітниками відділення прийнято рішення в порядку Закону України «Про звернення громадян», за спрощеною схемою розглянуто–724 звернення. Приєднано до іншого ЄО – 73 матеріали, приєднано до ЄРДР – 71 матеріал, передано до іншого ОВС – 4 матеріали.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 258 кримінальних проваджень, що на 11,9 % менше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 роком ця цифра складає 293 правопорушення; на 24,8 % зменшилась кількість фактів вчинення тяжких та  особливо тяжких кримінальних правопорушень з 129 за 2017 рік до 97 у поточному році.

Протягом звітного періоду поточного року особовим складом відділення виявлено 590 адміністративних правопорушень по яким складено адміністративні протоколи за різними статтями КУпАП. Із яких попереджено 77 осіб, протягом звітного періоду арештовувались 2 особи, до 357 осіб застосовувалось адміністративне стягнення у вигляді штрафу, 5 осіб засуджено до громадських робіт. 

Про стан   виконання Плану заходів з реалізації І етапу  Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №526-р  доповіла начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Тетяна Плахтій. Вона зазначила, що станом на початок розроблення Стратегії в Україні всього функціонував 751 заклад інституційного догляду та виховання дітей, які належать до сфери управління МОЗ, управління Мінсоцполітики, та управління МОН. Крім того, в Україні функціонують заклади інституційного догляду та виховання дітей, утворені громадськими об’єднаннями, благодійними фондами, релігійними організаціями.

Відсутність належної фахової підтримки сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, повільні темпи розвитку інклюзивного навчання призводять до того, що десятки тисяч дітей щороку потрапляють до закладів інституційного догляду та виховання дітей. При проведенні аналізу лише 8 відсотків дітей, які перебувають в таких закладах, мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, а решта - 92 відсотки мають батьків. Крім того, 17 відсотків вихованців мають інвалідність.

Статистика нашого району показує, що в інтернат них закладах перебуває 7 дітей, 5 із яких – за заявами батьків, а 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Тетяна Плахтій зазначила, що виховання дитини в сімʼї — це не лише природний спосіб виховання, сприятливий з точки зору дитячого розвитку. Догляд у сімʼї більш економічно обґрунтований, ніж інституційний і в абсолютних цифрах, і в відношенні безпосередніх витрат на дитячі потреби, і в сенсі довготермінової вигоди від більш якісної соціалізації дитини. Деякі українські інтернати з першими сигналами наближення реформ змінили вивіски та пробують позиціонувати себе як висококласні заклади освіти на кшталт безкоштовних версій закритих шкіл західних країн. Однак навряд відповідні результати освіти можливі без реальної зміни підходів до виховання дітей. Сімейний догляд вигідніший суспільству й більш очевидним чином.

Про виконання законодавства щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції доповіла начальник управління соціального захисту населення Людмила Загородна. Вона зазначила, що станом на 01.09.18 в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на персоніфікованому обліку осіб, які мають право на пільги,  з числа учасників АТО перебуває:  179 учасників бойових дій, 26 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 2 члени сім’ї загиблих (померлих) ветерани війни.  За 9 місяців 2018 року надано пільг на житлово-комунальні послуги 113 особам на суму 420,6 тис. грн, виплачено компенсацію на тверде паливо та скраплений газ 53 особам на суму 110,0 тис. грн.

Слід зазначити, що 28 жителів нашого району одержали інвалідність внаслідок участі в антитерористичній операції. Здебільшого це чоловіки у віці від 20 до 40 років.  Зазначені особи забезпечені протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації, яких за медичними рекомендаціями вони потребують. У зв’язку з тим, що у військовослужбовця, в якого внаслідок мінно-вибухової травми ампутовані обидві ноги та є проблеми з пересуванням на далекі відстані, комісією МСЕК визначені показання на забезпечення автомобілем.  За рахунок коштів районного бюджету в 2016 році йому надано цільову допомогу на придбання автомобіля в сумі 184 тис. грн. За рахунок наданої цільової допомоги та власних коштів він придбав автомобіль   DAEWOO GENTRA, що значно покращило йому можливість пересуватися.

Також, Людмила Загородна зазначила, що станом на 01.01.18 на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 18 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. За період січень–вересень 2018 року звернулось 14 військовослужбовців.   Зазначені особи отримали індивідуальні профінформаційні та профконсультаційні послуги, працевлаштовано 4  військовослужбовці.  Станом на 01.10.18 на обліку в районному центрі зайнятості перебуває 10 осіб з числа учасників антитерористичної операції.

На даний час на обліку Маньківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 252 учасника АТО, у яких здійснено оцінку потреб, відповідно до якої, складено соціальні паспорти демобілізованих. Робота з учасниками АТО ведеться за зверненням, відповідно до потреб та запитів. З початку року учасникам АТО надано 147 консультувань, спрямованих на соціальну адаптацію та надання необхідної інформації щодо пільг і установ та організацій, задіяних в роботі з учасниками АТО. За необхідності отримання юридичної консультації, здійснюється перенаправлення до Бюро безоплатної юридичної допомоги.

Також з початку року прийнято 147 заяв на отримання разової матеріальної допомоги з бюджету Черкаської обласної ради для учасників АТО та 42 заяви від їх дружин та матерів. Кошти поступово надходять поштовими  переказами  за місцем проживання, відповідно до почерговості розгляду заяв на сесіях обласної ради.

Про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маньківського району з доповіддю виступила директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маньківського району Юлія Панчук-Золотухіна. Вона зазначила, що на сьогодні у районі мешкає 1351 пенсіонерів,   що потребують соціальної  допомоги. Обслужено з початку року територіальним центром – 1119, що становить 83 відсотки від потребуючих, в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома - 631, відділенням денного перебування – 472 особи.

Територіальний центр нараховує  – 72 працівники, з них Буцьке відділення стаціонарного догляду - 10, відділення денного перебування -3, відділення соціальної допомоги вдома -51 працівник,  в тому   48 соціальних робітників . Навантаження на 1 соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома   становить 13 підопічних.  

З усіх розглянутих питань першим заступником  голови райдержадміністрації дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.