наверх ⇑

На засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто питання попередження захворюваності на ботулізм

15 червня 2017 року голова  райдержадміністрації Ігор Віштак  провів засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На комісії було розглянуто низку актуальних питань.

Про заходи щодо попередження випадків захворювань на ботулізм серед населення району виступила  начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у районі Надія Андрійчук. Вона зазначила, що в Україні залишається напруженою ситуація із захворюваністю на ботулізм. За оперативними повідомленнями Головного управління Держпродспоживслужби у травні 2017 року у  3 жителів м. Києва зареєстровано  випадки захворювання на ботулізм , в тому числі один летальний. Усі випадки пов’язані із вживанням в’яленої риби, придбаної у торгівельній мережі міста.

В Черкаській області від початку 2017 року зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм з 4 потерпілими, 3 з яких померли. Випадки захворювання мали місце в Черкаському, Золотоніському (пов’язані з вживанням в’яленої річкової риби, виготовленої в домашніх умовах) та Чорнобаївському (вживання м’ясної тушонки домашнього виготовлення) районах.

В Маньківському районі останній випадок захворювання на ботулізм був зареєстрований у 2015 році, викликаний вживанням домашніх  м’ясних  консервів.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в районі, пов’язаної з захворюваннями на ботулізм, гострі кишкові інфекції та харчові отруєння, інші інфекційні захворювання комісія вирішила: провести комісійні перевірки об’єктів торгівлі, громадського харчування, стихійної торгівлі, а також роботу центрального ринку. В ході перевірок звертати особливу увагу на дотримання вимог законодавства про безпечність та якість харчових продуктів, санітарних, ветеринарних норм і правил під час виробництва та реалізації харчових продуктів, законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі тощо. Забезпечити готовність медичних закладів до роботи в умовах ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаної з захворюваннями на ботулізм, наявність необхідного обладнання, протиботулінічної сироватки, медикаментів тощо. Окрім того, голова райдержадміністрації наголосив на важливості проведення широкої санітарно-освітньої роботи серед населення, з залученням засобів масової інформації, з питань профілактики захворювання на ботулізм, гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.

Наступним комісія розглянула питання затвердження функціональних обов’язків голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, першого заступника голови, заступника голови, секретаря комісії та члена комісії, з якого виступив головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Володимир Федоров.

Також на засіданні розглянуто ряд актуальних для району проблем, зокрема, питання відлову безпритульних тварин та обрізки гілля дерев на ділянці дороги обласного значення Маньківка-Буки-Звенигородка.

За результатами засідання комісії дано відповідні доручення та рекомендації.