наверх ⇑

Напередодні професійного свята Маньківщина вшанувала працівників галузі сільського господарства

Щороку у третю неділю листопада в Україні відзначають День працівників сільського господарства. Напередодні свята, 12 листопада, на Маньківщині пройшло ряд  урочистих заходів з нагоди вшанування працівників цієї галузі, в яких взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради, керівники і працівники сільськогосподарських та фермерських господарств, спеціалісти районних служб, ветерани сільськогосподарського виробництва.

Розпочалися заходи із засідання ради товаровиробників, що відбулася у сесійній залі Маньківської районної ради. На порядок денний було винесено кілька питань.

Про стан та перспективи розвитку аграрного сектору економіки у Маньківському районі з доповіддю виступив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Бодаш, зазначивши, що сьогодні в районізнаходиться 63 208 тис. гектарів сільськогосподарських угідь, з яких рілля складає 57559 гектарів, що використовується землекористувачами різних форм власності. Всього здійснюють фінансово-господарську діяльність 138 агроформувань, серед яких 12– товариств з обмеженою відповідальністю ( сільськогосподарські підприємства основного кола); 3 – приватно-орендні  підприємства; 119 – фермерських господарств; 3 –  підсобні державні підприємства; 1 – підсобне недержавне підприємство та понад 600 одноосібників. Завершуючи свій виступ, Микола Миколайович подякував всім присутнім за відданість нелегкій, але важливій професії: «У цей святковий день ми маємо нагоду вклонитися матінці-землі і тим, для кого важка селянська праця була і залишається сенсом життя, хто попри всі негаразди чесно і сумлінно робить свою справу».

Зі звітом про роботу благодійної організації «Благодійний фонд розвитку Маньківського району» виступив заступник голови благодійної організації Віктор Шевченко. Від початку заснування «Благодійного фонду» організація зробила значну кількість вагомих для району добрих справ. Зі словами вдячності за суттєву допомогу, яку надає  Фонд нашим землякам, що захищають Україну в зоні проведення антитерористичної операції, а також бійцям, що вже повернулися, та їх родинам виступив голова громадської організації «Об’єднання бійців-реформаторів» Михайло Бондар.

Продовжилися урочистості у Маньківському районному центрі культури та дозвілля. Перед початком офіційної частини присутні оглянули виставку кращих робіт народних умільців, а вихованці Буцького професійно-технічного училища частували всіх гостей кавою, чаєм, та презентували неперевершену виставку хлібо-пекаських виробів, випечених власноруч.

У ході урочистої частини голова райдержадміністрації Ігор Віштак привітав працівників сільського господарства з наступаючим святом: «Важливість і вагомість професії аграрія особливо відчувається зараз, коли Україна переживає складні часи, і криза вдарила по всіх секторах економіки. Тому надії покладаються саме на Вас, шановні агрономи, хлібороби, ветеринари та всі, чиє життя пов’язане з сільським господарством. Ваші працьовиті руки, природна мудрість, наполеглива працездатність, багатий досвід живлять сьогодні українську ниву. Свідченням цього є те, що на Черкащині зібрано 3,5 млн. тонн зернових, при середній урожайності близько 60 центнерів з гектара, що є найвищим показником серед усіх областей, а Маньківщина ввійшла в п’ятірку кращих районів! Ми усвідомлюємо, що є ще багато над чим працювати задля покращення умов роботи аграріїв. Передусім забезпечити здійснення державної підтримки сільгоспвиробника, створити сучасну інфраструктуру агропромислового комплексу, забезпечити належні умови для достойного життя селян. Для цього слід об’єднати зусилля і йти разом до поставленої мети».

Теплі слова подяки на адресу працівників сільського господарства прозвучали із вуст голови районної ради Василя Онищука: «Бажаю Вам, людям, які присвятили все своє життя рідній землі, отримувати щедрі урожаї, працювати так само натхненно і радіти плодам своєї праці. Ваша робота надскладна, проте Вашій невтомній працездатності можна лише позаздрити, і в цьому Ваша сила і гордість. Нехай усі Ваші зусилля приносять добрі результати, а природа та погода лише допомагають у втіленні Ваших задумів».

Керівники району відзначили кращих трударів почесними грамотами та запашними короваями, випеченими із пшениці нового врожаю. Також представників фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств було нагороджено грамотами та подяками від районного центру зайнятості населення, Маньківського відділення Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекції, навчального центру Державної прикордонної служби України селища Оршанець.

Гарний настрій та неповторні враження всім присутнім на святкуванні подарували учасники художньої самодіяльності району та працівники районного центру культури та дозвілля під час своєї концертної програми.