наверх ⇑

Насильство це злочин. Захистіть себе та близьких! Мовчання означає співучасть.

З 26 листопада 2016 р. по 11 грудня 2016 р. Маньківський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проводив конкурс плакатів серед загальноосвітніх навчальних закладів району, приурочений Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». До заходу долучилися Постоловська Вікторія, учениця 6-А клас, Коваль Юлія, учениця 3-А клас, Павленко Дмитро, учень 3-А класу, колектив 2-А класу Маньківського навчально – виховного комплексу (ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія); Дишлюк Олена, учениця 11 класу Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ст.; Мозгачова Таїсія, учениця 11 класу, Дармограй Мар`яна, учениця 9 класу Чорно Кам`янської ЗОШ І-ІІІ ст.; Чмельова Євгенія, учениця 8-Б класу, Табачківська Валерія, учениця 7-Б класу, Саврасова Анна, учениця 7-Б класу, Северин Анна, учениця 7-А класу Маньківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1; Дудла Ванесса, учениця 9 класу Кищенецької ЗОШ І-ІІІ ст; колектив Рогівської ЗОШ І-ІІІ ст.; колектив 2 класу Попівської ЗОШ І-ІІ ст. Особлива увага під час проведення акції приділялась питанням домашнього насилля, тому тематика дитячих робіт направлена на формування нетерпимості відносно будь-якої форми насилля.

При проведенні акції Маньківський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді ставив перед собою завдання закріпити у дітей знання про те, що насилля є порушення прав дитини. Адже майже 95% потерпілих від домашнього насилля це – жінки, а у 75% страждають діти. Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

Безумовно, проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

За підсумками конкурсу перше місце зайняла робота Дишлюк Олени, учениці 11 класу Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ст., друге місце плакат Дудник Ванесси та Хлопетчук Олени учениць 9 класу Кищинецької ЗОШ І-ІІІ ст., третє посіла робота Хован Марини та Киндюк Вікторії учениць 8-Б класу Маньківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Насильство це злочин. Захистіть себе та близьких!
Мовчання означає співучасть.

Допомогу та додаткову інформацію можна отримати у Маньківському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою Соборна, 14, тел. 61730

Начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Нижник Юля Олегівна