наверх ⇑

Об`єднання територіальних громад - спільна робота влади і народу

26 травня голова районної державної адміністрації Ігор Віштак спільно із головою районної ради Василем Онищуком, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації зустрівся з представниками громадських організацій району. На порядку денному було обговорення економічного розвитку району, процесу об’єднання територіальних громад  та шляхів взаємодії влади й активної громади Маньківщини.

Як зазначив Ігор Анатолійович, необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо змін у податковому і бюджетному законодавстві та реформи адміністративно-територіального устрою є наразі одним із пріоритетів роботи влади, оскільки  Закон України "Про добровільне об'єднаннятериторіальних громад" викликає активне поширення гіперболізованих негативних трактувань серед населення.

Під час зустрічі представники громадськості висловили побоювання щодо тотального знищення мережі навчальних закладів, інфраструктури маленьких сіл та їх поступового вимирання. Однак після детального вивчення видатків на утримання малоукоплектованих шкіл дійшли висновку, що укрупнення буде доцільнішим і економічно вигіднішим. Також гендерна статистика першого кварталу 2015 року засвідчила, що народжуваність та смертність на селі є наслідком незадовільного екологічного та соціального становища населення.

Голова адміністрації навів присутнім перелік позитивних напрацювань у розвитку сільського господарства району. Зокрема у ряді сіл ведеться реконструкція та створюються малі фермерські господарства з вирощування великої рогатої худоби, набирає обертів зацікавленість населення у кролівництві. Проводиться попередня робота щодо залучення у район інвестицій для відновлення роботи хлібопекарського заводу.

У жвавому ритмі відбулося й обговорення стану справ з питань гуманітарної допомоги учасникам антитерористичної операції на сході країни. Очільники районної громадської організації «Волонтери Маньківщини» коротко прозвітували про роботу проведену ними за п’ять місяців поточного року та звернулися до влади із проханням виділити кошти на придбання перев’язувальних матеріалів воїнам АТО.

У підсумку зустрічі було обумовлено, що найближчим часом влада спільно із активом району проведе народне віче, під час якого населенню буде надано широкі роз’яснення стосовно об’єднання територіальних громад.