наверх ⇑

Обговорено механізм формування місцевих бюджетів району на 2015 рік

Обговорено механізм формування місцевих бюджетів району на 2015 рік           

20 січня голова районної державної адміністрації Олександр Таран, за участі голови районної ради Василя Онищука, провів нараду з керівниками бюджетних установ, сільськими та селищними головами, спеціалістами з бухгалтерського обліку з питань формування показників місцевих бюджетів на 2015 рік.

В ході наради  розглянуто питання щодо формування прибутковоїтавидаткової частин місцевого бюджету, внесення змін до законодавства, запровадження органами місцевого самоврядування податків і зборів, формування кошторисів та стану фінансування загальноосвітніх навчальних закладів.

Як відзначив голова райдержадміністрації Олександр Таран,питання формування бюджету району на 2015 рік є одним з найважливіших завдань, які перебувають на особливому контролі, адже від успіху та злагодженості дій всіх учасників цього процесу залежить робота району протягом усього господарського року.

Детальні роз'яснення з даного питання надала заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Рудь. Вона, зокрема, акцентувала увагуна питаннях щодо змін в Бюджетному Кодексі України, які передбачають нову модель забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, наголосила на особливостях формування місцевих бюджетів на 2015 рік.

Заступник голови комісії з реорганізації Тальнівської ОДПІ, заступник начальника – начальник Маньківського відділення Тальнівської ОДПІ Тетяна Богдан надала роз’яснення щодо змін внесених до Податкового Кодексу України, більш предметно зупинилась на питаннях стосовно місцевих податків та зборів та базі оподаткування нерухомого майна.

У ході обговорення зі своїми зауваженнями та пропозиціями виступили голова Буцької селищної ради Оксана Власюк, голови Молодецької – Володимир Вовк, Паланоцької – Борис Гречаний, Дзензелівської – Віталій Букань сільських рад, а також голова асоціації сільських і селищних голів Маньківського району, сільський голова Рогів Валерій Івасюк.

Голова районної ради Василь Онищук звернув увагу очільників сільських територіальних громад на необхідність своєчасного прийняття рішень щодо затвердження ставок місцевих податків та зборів. Щодо цього учасники процесу формування місцевих бюджетів визначилися під час наради щодо оптимальних ставок місцевих податків та зборів.

Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Олександр Таран наголосив на необхідності економного та раціонального використання наявного фінансового ресурсу районного бюджету та забезпечення оптимального розподілу показників між розпорядниками бюджетів нижчого рівня.