наверх ⇑

Обговорено проблемні питання обслуговування та ремонту доріг

Днями відбулася робоча зустріч народного депутата Сергія Нагорняка та начальника служби автомобільних доріг у Черкаській області Юрія Журавльова з головами райдержадміністрацій та головами ОТГ, що входять до 199 виборчого округу. На зустрічі були також присутні Анатолій Риженко – голова Маньківської РДА, Сергій Залізняк – селищний голова Буцької ОТГ, Леся Поліщук – сільський голова Іваньківської ОТГ та Валерій Івасюк – новообраний селищний голова Маньківської ОТГ.

Сергій Нагорняк зазначив, що ідея зустрічі виникла вже давно, щоб зібратися і поговорити про те, що було зроблено на 199 окрузі разом із службою автомобільних доріг, головами райдержадміністрацій та головам ОТГ. "Вибори відбулися, змінюється влада і адміністративний устрій, але завдання залишаються незмінними – ми повинні протягом цих років відновити автошляхи Черкаської області, насамперед 199 виборчого округу. Готуючись до наради, ми переглянули всі об’єкти, що були реалізовані впродовж цього року, є про що прозвітувати. У 2020 році вдалося залучити на ці потреби округу понад пів мільярда гривень, це досить великі кошти, більшість яких була виділена на дорогу державного значення від Черкас до Умані. Зрозуміло, що нам хотілося б, аби значна частина коштів пішла на дороги територіального значення, але ми розуміємо, що насамперед потрібно відбудувати головні артерії країни, а наступного року приділити увагу дорогам територіального значення. Але й цього року такі дороги не оминули увагою: буквально сьогодні будуть відбуватися тендери на виконання проектно-кошторисної документації по Жашківському району – дорога Жашків-Буки-Озірна, вже в наступному році буде реалізовано цей проект, по Маньківському району варто згадати дорогу Чорна Кам'янка-Іваньки. Нині ми маємо предметно обговорити питання планування робіт наступного року, адже ми розуміємо, що ресурс все одно обмежений і ми повинні раціонально його використати.

Начальник служби автомобільних доріг у Черкаській області Юрій Журавльов зазначив, що результат відбудови доріг державного значення в рамках 199 округу відчутний. "Ми маємо дуже великі амбітні плани, ми їх виконуємо, також вони є перехідними і дещо збільшуються на наступний рік. Якщо говорити про трасу Київ-Одеса, то цьогоріч було введено в експлуатацію біля 4 км в Жашківському районі, на іншу частина ділянки виготовляється проектно-кошторисна документація для масштабного проекту, де обумовлюються новітні технології дорожнього покриття, пристрої, що можуть визначати вагу автомобіля під час руху тощо. Траса М-16 – Золотоноша-Черкаси-Умань, одна ділянка якої вже введена в експлуатацію. До кінця року близько 60 км проїзних по округу буде введено в експлуатацію, в наступному році дорога буде відбудована в повному обсязі. Уже зараз часу для доїзду від Умані до Черкас потрібно набагато менше. Щодо доріг територіального значення, то необхідно відзначити Т-24-05, Т-24-03, Т-24-06 – тендери відбулися або відбудуться найближчим часом і підрядники будуть визначені. На початок будівельного сезону всі договори будуть готові й роботи розпочнуться вчасно.

Анатолій Риженко подякував присутнім за те, що вони відгукнулися на численні запити та запрошення територіальних громад округу поспілкуватися в такому форматі, висловив сподівання, що саме така зустріч дасть можливість визначити проблемні питання, окреслити план майбутніх дій. А також зазначив, що було б добре, аби ця зустріч стала першою, але не останньою спробою для консолідації зусиль усіх сторін, для спілкування і налагодження співпраці в дорожній сфері і не тільки.

Далі захід відбувався у форматі активного діалогу, було визначено пріоритетні напрямки роботи на наступний рік і обговорено проблемні питання обслуговування та ремонту доріг.

Під час обговорення питань ремонту та обслуговування транспортних магістралей, що проходять Маньківщиною, з керівником САДу Юрієм Журавльовим та народним депутатом Сергієм Нагорняком долучилися також Микола Северин та Віктор Шевченко. Зокрема, Микола Федорович акцентував увагу на питаннях повноти виконання технічних умов переможцями тендерів на ремонт і обслуговування «тешок». Адже підрядні організації нерідко усуваються не лише від догляду за узбіччям, автозупинками, але й ігнорують зауваження щодо усунення аварійності на дорогах. А от Віктор Петрович порушив питання безпечного перетину пішоходами автомагістралі Київ-Одеса біля Подібної. Розв'язання цієї проблеми не можливе без пішохідного містка через трасу. А тому досягнуто домовленостей про направлення головою райдержадміністрації Анатолієм Риженком листа-клопотання до народного депутата Сергія Нагорняка щодо фінансування будівництва пішохідної мостової споруди та додаткових майданчиків.