наверх ⇑

Обговорено шляхи ліквідації заборгованості із заробітної плати

       Обговорено шляхи ліквідації заборгованості із заробітної плати

Днями голова Маньківської районної державної адміністрації Олександр Таран, за участю керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників відповідних служб району, провів засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат.

На порядок денний винесено питання:

- про стан заборгованості із заробітної плати в районі;

- про вжиті заходи впливу щодо керівництва ДП «Іваньківський цукровий завод» з питань погашення допущеної заборгованості із заробітної плати;

- про стан погашення податкових боргів до зведеного бюджету (державного, місцевого) та по єдиному соціальному внеску на ДП «Іваньківський цукровий завод»;

- звіт керівника підприємства-боржника ДП «Іваньківський цукровий завод» щодо роботи, яка проводиться з метою погашення заборгованості з виплати заробітної плати та податкових боргів до зведеного бюджету.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентин Дудник доповів, що, згідно статистичних даних, станом на 01.11.2014 загальна сума заборгованості із заробітної плати у районі становить 1084,8тис. грн, що на 562,0 тис. грн. менше порівняно з попереднім місяцем. Левова частка заборгованості, 1079,3 тис. грн.,  належить ДП «Іваньківський цукровий завод», яке з грудня 2009 року перебуває у стані банкрутства, але продовжує здійснювати господарську діяльність у співпраці з інвестором.

Виконуючий обов’язки директора ДП «Іваньківський цукровий завод» В. Дзюба інформував про заплановану на найближчий час виплату заробітної плати працівникам за жовтень 2014 року, а в подальшому про початок погашення боргів за податками та єдиного соціального внеску. А також розповів про те що нині ведуться перемовини з інвесторами, які згодні взяти підприємство у використання на тривалий період, готові робити реконструкцію самого заводу та мають у використанні посівні площі цукрових буряків.

Заступник голови райдержадміністрації Іван Бевз основною причиною накопичування заборгованості із заробітної плати працівникам, податків та єдиного соціального внеску вважає непрофесіоналізм керівництва підприємства. Адже крім вказаних боргів завод несе і інші збитки. Зокрема це стосується щоденної перевитрати електроенергії (надмірна потужність освітлювальних приладів, освітлення не використовуваної території), застосування зайвої кількості техніки у ході переробки цукрових буряків (за потреби лише двох буртоукладальних машин працює чотири), завищеної чисельності охорони та працівників вагової.

За результатами роботи комісії виконуючому обов’язки директора ДП «Іваньківський цукровий завод» Володимиру Дзюбі рекомендовано звернутися до інвестора з проханням виділити кошти на першочергове погашення боргів по заробітній платі, податках до зведеного бюджету та єдиному соціальному внеску.

Арбітражному керуючому, ліквідатору ПрАТ «Санаторій Аквадар» Володимиру рекомендовано прискорити роботу щодо реалізації активів боржника та за результатами здійснити погашення боргу із заробітної плати колишнім працівникам в листопаді 2014 року.