наверх ⇑

Оксана Юзвенко провела засідання комітету забезпечення доступності

11 вересня перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко провела засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

На засіданні було розглянуто питанння стану забезпечення доступності для осіб з обмеженими можливостями до лікарняних та амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров’я, а також окреслено напрямки продовження роботи комітету в 2019 році з метою забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів фізичного оточення.

Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Алла Пашніна повідомила присутнім, що на засіданні колегії Черкаської ОДА розглянуто питання «Про захист прав, свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю в області» та прийнято рішення щодо формування реєстру оцінювання доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, враховуючи напрацювання пілотного проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю».

Мета формування реєстру – це створення єдиної системи оцінки доступності споруд та ефективного контролю стану доступності об’єктів, забезпечення принципів доступності, які гарантовані ст. 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Для дотримання уніфікованого підходу до визначення доступності об’єктів фізичного оточення заповнюються анкети проведення аудиту доступності єдиного зразка.

З метою формування реєстру оцінювання доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до нових заданих форм анкетування на сайті районної державної адміністрації створено рубрику «Реєстр оцінювання доступності» у розділі «Будівництво, житлово-комунальне господарство, енергоефективність». Відділом проводиться робота щодо розміщення анкет за результатами проведення аудитів доступності.

У 2018 році перевірено стан забезпечення доступності у 9 населених пунктах: с. Вікторівка, с. Добра, с. Кищенці, с. Молодецьке, с. Нестерівка, с. Паланочка, с. Подібна, с. Поташ, с. Роги. Загалом обстежено 52 будівлі та прилегла до них територія, з них: 8 загальноосвітніх шкіл, 9 закладів дошкільної освіти, 9 адміністративних будівель, 10 закладів охорони здоров’я, 10 будинків культури (у 6 з яких розміщено також і бібліотеки), 3 бібліотеки, 2 поштових відділення та проміжну залізничну станцію Шевченківської дирекції Одеської залізниці в с. Поташ.

Комісією проведено фотофіксацію об’єктів, складено акти та надано рекомендації балансоутримувачам будівель щодо усунення виявлених недоліків та забезпечення доступності для осіб з інвалідністю відповідно до вимог державних будівельних норм.

У поточному році на будівлі управління соціального захисту населення РДА встановлено табличку шрифтом Брайля з назвою установи на доступному рівні та встановлено піктограму міжнародного символу доступності. Алла Іванівна запропонувала  у вересні-жовтні 2019 року продовжити виїзні обстеження стану доступності будівель бюджетних установ району та запросила представників комітету долучитися до перевірок.

За результатами обговорення питань порядку денного засідання, члени комітету доступності прийняли рішення рекомендаційного характеру стосовно проведення робіт щодо створення безперешкодного доступу згідно з державними будівельними нормами.