наверх ⇑

Питання оздоровлення дітей розглянуто на засіданні координаційної ради

Нещодавно в райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської молоді під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Олега Філіпчака.

В нараді взяли участь начальник Служби у справах дітей  Тетяна Плахтій, директор Маньківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Бородієнко, начальник відділу з питань праці, інвалідів та ветеранів районного управління соціального захисту населення Ірина Гуляща, головний спеціаліст у справах сім'ї, молоді та спорту Світлана Несін, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Маньківському районі Надія Андрійчук, начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Фітенко, заступник головного лікаря Маньківської ЦРЛ з медичного обслуговування населення Валентин Бєляєв, голова Маньківської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Костянтин Шпеник та голова профспілки сільськогосподарських працівників Валентина Солов’єнко.

Основними питаннями, що розглядалися на нараді, були: підготовка до проведення оздоровчої кампанії влітку 2016 року, забезпечення належної організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків; створення оптимальних умов для їх безпечного та ефективного перебування в закладах оздоровлення та відпочинку та затвердження заходів з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року.

Щодо підготовки до проведення оздоровчої кампанії голова районної організації профспілки працівників освіти  Костянтин Шпеник повідомив, що впродовж травня заплановано та уже проведено ряд заходів щодо організації та проведення оздоровчої кампанії, зокрема відділом освіти проведено наради з керівниками пришкільних таборів, дитячого оздоровчого закладу «Дивокрай», медичним персоналом, заплановано проведення семінарів з кухарями та начальниками таборів.

         Влітку 2016 року планується оздоровити близько 1886  дітей, що становить 78% від загальної кількості учнівської молоді у тому числі дітей пільгових категорій.

З метою організації відпочинку дітей влітку 2016 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів, відділом освіти райдержадміністрації  планується робота 18 пришкільних таборів з денним перебуванням (938 дітей), 12 таборів праці і відпочинку (553 дітей), 11 мовних таборів, які працюватимуть за різними програмами і буде охоплено 182 дітей. На базі Буцького політтехнічного професійного ліцею планується робота табору для лідерів учнівського самоврядування, де буде охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами 30 учнів закладу,  також плануються 2 оздоровчі зміни в позаміському оздоровчому таборі «Дивокрай». Оздоровчий період розпочинається 30 травня.

З означеного питання  головний спеціаліст у справах сім'ї, молоді та спорту Світлана Несін додала, що для забезпечення виховної роботи в усіх таборах проводиться підготовка спортивних та ігрових майданчиків, ремонт спортивного обладнання, планується проведення різноманітних тематичних, культурно – виховних заходів, спортивно – масових змагань, екскурсій та туристичних походів.

Начальник відділу культури зазначила, що протягом оздоровчого періоду буде відновлено роботу «Катрусиного кінозалу» у бібліотеці, проходитиме акція  «Книга дітям», в ході якої для дітей будуть проведені екскурсії в бібліотеки.

        Суб’єктом оздоровлення дітей району також є  центральна районна лікарня,  яка самостійно забезпечує оздоровленням дітей у санаторно-курортних закладах області та в республіканських закладах. Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Валентин Бєляєв зазначив, що Маньківською ЦРЛ планується забезпечення своєчасного безкоштовного проведення медичного обстеження дітей, які направляються на відпочинок і оздоровлення та надання їм рекомендацій щодо санаторно-курортного лікування згідно з медичними висновками. Також буде проведено безкоштовне медичне обстеження працівників, які залучаються до роботи з дітьми в літній період, оформлення медичної документації дітям, що направляються на оздоровлення.

         Директор РЦСССДМ Тетяна Бородієнко зауважила, що Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  також заплановано роботу у пришкільних таборах та у позаміському таборі «Дивокрай», а саме – будуть проводитись профілактичні та  інформаційно-роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо формування  здорового способу життя.

З метою мінімізації негативних проявів серед дітей та молоді під час літніх канікул сплановано роботу служби у справах дітей спільно з районним відділом поліції,  відділом освіти, спеціалістом у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Відтак, проводитимуться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули», «Літо», здійснюватимуться обстеження умов проживання, зайнятість  дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Особливу увагу звернути на додержання вимог санітарного законодавства з метою створення безпечних для здоров’я і життя умов перебування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку рекомендувала начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Надія Андрійчук.Вона  звернула увагу на важливості організації в закладах відпочинку та оздоровлення якісного та безпечного харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак наголосив, що з боку керівництва докладатиметься максимум зусиль, аби оздоровчий сезон пройшов на належному рівні, а оздоровлення та відпочинок дітей були якомога результативними, та надав відповідні доручення.