наверх ⇑

Питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах району на постійному контролі органів виконавчої влади

05 серпня, з метою вирішення питання щодо пришвидшення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на окремих підприємствах району, голова Маньківської районної державної адміністрації Анатолій Риженко провів чергове засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Про стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах району доповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна. Зокрема, на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод», згідно статистичних даних, заборгованість із заробітної плати станом на 01.07.2020 становила 3 млн 256,0 тис.грн, що на 267,3 тис.грн більше до початку року. А згідно даних моніторингу, станом на 01.08.2020, заборгованість збільшилась до попереднього місяця на 56,1 тис.грн і становить 3 млн 312,1 тис.грн. Невиплаченою залишається заробітна плата 495 працівникам.

На економічно активному підприємстві філії «Маньківський райавтодор» заборгованість із заробітної плати, згідно статистичних даних, станом на 01.07.2020  становила 344,0 тис.грн. Проте згідно даних моніторингу, станом на 01.08.2020, заборгованість становить 364,5 тис.грн, що 20,5 тис.грн більше до попереднього місяця.

Стан справ на ДП ДАК «Хліб України» «Потаське ХПП» викликає серйозне занепокоєння. Відносно даного підприємства порушено справу про банкрутство. Протягом січня-червня поточного року спостерігається щомісячне збільшення заборгованості із заробітної плати і станом на 01.07.2020 вона вже становила 1 млн 737,3 тис.грн, що на 605,2 тис.грн більше до початку року. Без вчасної виплати заробітної плати залишаються більше 40 працівників. А тому, комісією ініціюється питання про розірвання контракту з керівником підприємства, так як не виконуються умови контракту щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам.

На ТОВ «Кролікофф» заборгованість із заробітної плати, згідно статистичних даних, станом на 01.07.2020 становила 57,9 тис.грн. Відрадно, що позитивним результатом проведеної роботи за наслідками попереднього засідання комісії у червні поточного року є виплата заборгованої заробітної плати працівникам підприємства.  Станом на 01.08.2020 заборгованість відсутня.

В роботі комісії взяв участь головний державний інспектор праці управління Держпраці у Черкаській області Ростислав Проценко, який інформував про проведену роботу з керівниками підприємств-боржників з виплати заробітної плати. Також надав певні рекомендації щодо зменшення існуючої заборгованості.    

Комісія заслухала звіти керівників підприємств щодо причин виникнення заборгованості та шляхів її погашення. За результатами засідання визначено заходи щодо подальшої роботи з ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Дане питання знаходиться на особливому контролі голови районної державної адміністрації.