наверх ⇑

Питання проведення весняно-польових робіт та організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації

26 квітня 2018 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко відбулося  засідання колегії райдержадміністрації. В  засіданні  взяли  участь  члени колегії  та інші.

На порядку денному розглянуто питання:

1. Про хід проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі районі.

2. Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Щодо проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі районі доповіла начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман. Вона повідомила, що на сьогодні усіма категоріями господарств посіяно: 685 га гороху, що становить 85,6% до запланованих площ посіву, 3390 га ярого ячменю – 78,5%,  1120 га цукрового буряку – 145,5%, вівса 30 га – 100%, ярої пшениці 100 га – 100%, кукурудзи на зерно 2260 га – 21,1%, ярого ріпаку 100 га – 100%, соняшнику 5820 га – 54,6%, картоплі – 965 га – 46%, овочів 272 га – 63,3%, кормових культур 1585 га – 36,3%.

Активно здійснюється підготовка грунту під посів ярих культур.

Під урожай 2018 року усіма категоріями господарств було  посіяно 12 тис. га озимих зернових культур,  2,4 тис. га озимого ріпаку, 1,3 тис. га зайнято багаторічними травами.

Також Тетяна Гетьман зазначила, що сільськогосподарські товаровиробники продовжують повторне підживлення озимих культур, оскільки перше підживлення озимини було проведено на всіх площах посіву в повному обсязі.

Станом на сьогодні сільськогосподарські підприємства забезпечені мінеральними добривами на 92,6% до потреби.

Рівень матеріально технічного -забезпечення дозволяє провести комплекс весняно – польових робіт 2018 року в повному обсязі відповідно до прогнозу.

Для організованого і якісного проведення цих робіт в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників  нараховується: 412 тракторів, в тому числі іноземних виробників –75 шт.,  культиваторів – 268  шт., плугів – 226 шт.,  комбінованих ґрунтообробних агрегатів – 24 шт; сівалок – 242 шт., в тому числі зернових – 228 шт. та інші технічні засоби. Підготовка матеріально-технічних засобів до весняно-польових робіт 2018 року та накопичення ПММ проводилася активніше, в порівняні до попереднього періоду минулого року.

Щороку в законі про держбюджет визначаються види державних цільових програм на підтримку підприємств АПК та суми витрат на них.

Так, усього у держбюджеті-2018 на фінансування витрат Міністерства аграрної політики, у тому числі витрат на держпідтримку сільгосптоваровиробників, передбачено більше 14,1 млрд грн. Для порівняння: торік на ці потреби було виділено майже 9,5 млн грн. Причому, як і в минулі роки, підтримка може надаватся як на безповоротній, так і на поворотній (надання кредитів) основі.

Доповнили дане питання керівник ФГ «Червона Калина» Надія Стецюк та агроном СФГ «Петровіт» Сергій Тіток.

Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей доповіла головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Несін. Вона зазначила, що  за даними держстатзвітності загальна чисельність дітей віком від 7 до 17 років складає 2637 осіб. Тому необхідно охопити оздоровчими та відпочинковими послугами  не менше 70% дітей, а це орієнтовно близько 1850 осіб,  у тому числі 1553 дітей пільгових категорій, а саме: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 39 (2 дітей уже оздоровлено в Українському дитячому центрі «Молода гвардія», та 4 наразі перебувають в МДЦ «Артек»); дітей – інвалідів – 25; дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей - 390 (2  в УДЦ «Молода гвардія»); дітей, які взяті на обліку ССД, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах – 12; дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 960; талановитих та обдарованих дітей – 192; дітей працівників агропромислового комплексу – 400; дітей внутрішньо переміщених осіб – 18; дітей учасників АТО – 82; дітей загиблих учасників масових акцій громадянського протесту – 1; дітей, батьки яких загинули у зоні проведення АТО – 1.

Станом на сьогодні в районі уже охоплено оздоровчими послугами 48 дітей пільгових категорій, що становить 2,5% від запланованої кількості.

З метою організації відпочинку дітей влітку 2018 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів, відділом освіти райдержадміністрації  планується робота 19 пришкільних таборів з денним перебуванням (1044 дітей), 12 таборів праці і відпочинку (554 дітей). Тривалість відпочинкової зміни – 14 днів.     

Влітку 2018 р. плануються 2 оздоровчі зміни в позаміському оздоровчому таборі «Дивокрай». Тривалість зміни – 21 день, орієнтовно оздоровчими послугами буде забезпечено 130 - 135 дітей (у 2017 р. 133 дітей). Вартість путівки складатиме 4500 грн.

Крім того головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Несін зазначила, що передбачається отримання путівок, придбаних за кошти обласного, державного бюджетів від управління у справах сім»ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації. Протягом року управлінням надаються путівки до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія» (орієнтовно 14-16 путівок щорічно) з початку року уже надано 8 путівок.         

Доповнив дане питання голова ради профспілки працівників освіти району Костянтин Шпеник.

Розглядаючи питання порядку денного перший заступник голови районної державної адміністрації Оксана Юзвенко та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи з означених проблем.

З усіх розглянутих на засіданні питань прийнято відповідні рішення.