наверх ⇑

Про першочергові завдання соціального забезпечення переселенців

Про першочергові завдання соціального забезпечення переселенців
 

9 вересня голова райдержадміністрації Олександр Таран, за участю голови районної ради Василя Онищука, окремих керівників структурних підрозділів РДА, керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі, сільських і селищних голів, представників самооборони та інших громадських організацій, провів оперативну нараду з питань підготовки соціальної сфери району до опалювального сезону та соціального забезпечення громадян України, переміщених із тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до Маньківського району.

У ході наради обговорено першочергові завдання та напрацювання створеної моніторингової групи, яка безпосередньо займається вирішенням питань переселенців на місцях.

За узагальненою інформацією робочої моніторингової групи, в районі проживає 112 осіб-переселенців із Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, зокрема: з Криму 7 осіб, решта 105 – із Донецької та Луганської областей. За віковим цензом дорослих переселенців – 67, дітей – 45.

Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації Олександр Таран відзначив, що складна соціально-політична ситуація на Сході України не залишає байдужими органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, жителів району. Адже людей, які переселилися у Маньківщину, хвилює питання працевлаштування та соціальної підтримки, придбання шкільного та повсякденного одягу, взуття тощо. Сільські ради, громадські організації допомагають людям, що залишили свої домівки, одягом, харчами, речами повсякденного вжитку, надають приміщення для проживання.

Так, лише від районної організації Товариства Червоного Хреста України отримали допомогу 40 вимушених переселенців, з-поміж яких 14 дітей. Цій категорії громадян надано одяг у кількості 357 речей, 15 пар взуття, близько 200 кілограмів продуктів харчування фабричного розфасування.

Активну участь у цій справі взяли й підприємці району, забезпечивши прибулих школярів шкільної формою та приладдям, шкільними сумками та ранцями.

Як зазначив начальник управління Пенсійного Фонду України у Маньківському районі Дмитро Гончарук, усі пенсіонери-переселенці, які звернулися з клопотанням стосовно пенсійного забезпечення, отримали аргументовані консультації та 45 із них уже нараховують пенсію.

Також присутні обговорили комплекс заходів, які б дозволили більш ефективно сприяти приїжджим родинам у наданні тимчасового житла, необхідної соціальної допомоги, вирішенні інших проблем. Розглянуто і ряд питань щодо соціальної допомоги, медичного забезпечення, юридичних консультацій, інтеграції переміщених осіб у життя громади Маньківщини.

Голова районної ради Василь Онищук наголосив, що кожна служба, кожний виконком сільських і селищних рад району мусять миттєво реагувати на звернення переселенців, забезпечувати їх розміщення, пропонувати роботу і проживання в сільській місцевості, надавати всіляку підтримку.