наверх ⇑

Про перспективи на майбутнє

Поки Україна долає кризу, на Уманщині в селі Берестівець реалізовується цікавий соціальний проект, який доводить, що одна людина своїм бажанням й енергією може змінити життя на краще для цілого регіону. Мешканці задоволені зарплатами, водії — дорогами, а пенсіонери — умовами життя. Молодь після навчання у вишах повертається назад, аби створити сім’ю та жити в найкращому селі Черкащини.

Рівні дороги, гарне освітлення вулиць, парк відпочинку з фонтаном та ставками, Будинок культури з інноваційним повітряним опаленням. І навіть масажний кабінет для жителів села з надсучасним автоматичним кріслом, яке забезпечує 300 видів масажу від п’ят до потилиці. Тут люди забезпечені роботою, отримують одну з найбільших для регіону середню зарплату — 7 тисяч гривень. До того ж село допомагає всьому району, вкладаючи кошти в ремонт районної лікарні та забезпечуючи ліками. Ремонти доріг, клубу, медпункту, допомога дитсадку «Яблунька», школі, опіка ветеранів — усе це давно взяв на свої плечі директор ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко. Сільрада й товариство тісно співпрацюють.

Нещодавно очільники Маньківського району голова районної державної адміністрації Ігор Анатолійович Віштак та заступник голови районної ради Світлана Іванівна Лещенко, керівники деяких структурних підрозділів райдержадміністрації та сільські голови району їздили в село Берестівець. Тут учасники зустрічі мали змогу обмінятися досвідом. Голова райдержадміністрації в розмові поділився враженнями від поїздки та перспективами на майбутнє.

— Ігорю Анатолійовичу, нещодавно Ви відвідали з робочим візитом Берестівець. Які Ваші враження від цієї поїздки?

— Звичайно, позитивні. До розвитку с.Берестівець доклали великих зусиль багато людей, від самих жителів, сільського голови до директора товариства В.І.Чекаленка та народного депутата  А.В.Яценка. Внаслідок цього збережені приміщення колишнього колгоспу, де працюють люди, в належному стані утримуються заклади соціальної інфраструктури, кругом гарно й чисто.

— Берестівець — унікальне село, де рівень життя вищий, ніж в обласних центрах. Що нам потрібно зробити для покращення рівня життя в нашому районі?

— Налагодити кращу співпрацю між громадою, місцевим самоврядуванням та суб’єктами господарювання. І позбутися принципу від простого жителя до керівника «Моя хата скраю…».

— Нині однією з найактуальніших тем для обговорення в нашій країні є, звичайно, децентралізація влади в цілому і, зокрема, створення об’єднаних територіальних громад. Яке Ваше ставлення до проведення реформи з децентралізації? Створення скількох громад прогнозується в Маньківському районі?

— Децентралізація — процес передачі повноважень із відповідним фінансовим ресурсом зверху на місця. Це нормальна європейська практика, але проблема в тому, що українське суспільство зневірилося у владі й будь-які зміни сприймає з насторогою. Реформи проводити потрібно, адже це шлях до змін, які нам необхідні, але їх треба робити виважено. Перший етап реформ передбачає створення законодавчої бази як підґрунтя для подальшого реформування та зміни до податкового та бюджетного законодавства. Ці зміни вже відчутні, адже 49% зведеного державного бюджету знаходиться в місцевих бюджетах, які зросли в 2,5 рази.

Другий етап — об’єднання територіальних громад (ОТГ). Зараз цей процес добровільний. Прикро, що деякі чиновники, боячись залишитись без роботи, поширюють чутки про закриття сільських рад. Після об’єднання представництва місцевого самоврядування залишаться, але з більшими повноваженнями й ресурсами, які їм будуть передані з районного та обласного рівня.

Згідно з перспективним планом у Маньківському районі має бути утворено 3 ОТГ: Маньківська, Буцька та Іваньківська. Вибори голови та депутатів до Іваньківської ОТГ відбудуться 29 жовтня 2017 року. Буцька селищна рада виступила з ініціативою об’єднання до сусідів, села Кути та Багва надали згоду. Тобто процес об’єднання громад активно розпочався на Маньківщині, як і в цілому в Україні. Звичайно, під час реформи можливі певні незручності, але в результаті  мають утворитися нові спроможні громади, в центрі уваги яких має бути проста людина.

— Які плани та перспективи на майбутнє?

— Планів маємо дуже багато, адже є низка проблем, які потрібно розв’язувати. Створюємо сприятливий інвестиційний клімат у районі для залучення інвестицій та створення нових робочих місць. Нині активно продовжуємо ремонти в закладах освіти, охорони здоров’я та культури. Останнім часом зменшується рівень поверхневих вод, тому виникає проблема з водопостачанням для населення. Є певні напрацювання, сподіваюсь, що вони втіляться в життя.

Інтерв'ю записала кореспондент газети "Маньківські новини"

Анжеліка Мельник