наверх ⇑

Проаналізовано питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Проаналізовано  питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення 

Днями заступник голови районної державної адміністрації Іван Бевз провів засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

У ході засідання розглянуто питання роботи районної робочої групи протягом січня-грудня 2014 року, легалізації підприємцями праці найманих працівників в районному центрі зайнятості, стану роз’яснення населенню через засоби масової інформації питань щодо соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість, отримуючи заробітну плату неофіційно.

Аналізуючи стан легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Іван Бевз відзначив: “У нинішніх умовах проблемною залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів з недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності у ході виплати заробітної плати повинні дотримуватися вимог чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Одним із заходів вжиття впливу до суб’єктів підприємницької діяльності, керівників, які не оформляють трудові відносини з найманими працівниками, не виплачують заробітну плату на відповідному рівні, є діяльність районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Про діяльність цієї групи протягом нинішнього року доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна. Директор районного центру зайнятості населення Галина Гаврилюк зосередила увагу на результативності здійснених перевірок. Так протягом звітного року робочою групою здійснено 12 виїздів. Охоплено обстеженнями 134 суб’єкти господарювання, виявлені порушення стосувалися, переважно,сфериторгівлі, деособи без належного оформлення трудових відносин здійснювали продаж товарів. У 18 суб’єктів господарювання виявлено порушення та встановлено 27 осіб, що працювали без оформлення трудових відносин. І лише з кожним третім працівником укладено трудові угоди.

         Значної уваги надано аналізу інформаційно-рояснювальної  роботи, яка в цьому напрямку проводиться цілеспрямовано і постійно. Це, зокрема, щотижневі семінари із безробітними громадянами та роботодавцями. Фахівцями районного центру зайнятості населення ведеться роз’яснювальна робота і на сторінках районної громадсько-політичної газети “Маньківські новини”.

Згідно плану роботи, члени робочої групи заслухали звіти суб’єктів господарювання, у яких виявлено порушення щодо легалізації найманої праці.

За результатами засідання прийнято ряд рішень з питань проведення обстежень на предмет легалізації заробітної плати та щодо продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи.