наверх ⇑

Проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати

Проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Манькіському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».

При райдержадміністрації ефективно працює районна робоча група з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, до складу якої входять представники Пенсійного фонду, Центру зайнятості населення, Податкової інспекції, державної інспекції з питань праці, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Днями голова Маньківської районної державної адміністрації Олександр Таран провів чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Про результати роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення протягом січня-вересня 2014 року доповіла начальник управління соціального захисту населення Людмила Загородна, яка повідомила, що протягом січня-вересня 2014 року робочою групою, відповідно  до  покладених на неї завдань та в межах повноважень, проводилась робота із виявлення фактів нелегальної виплати заробітної плати і зайнятості населення. Для цього було здійснено  10 виїздів по обстеженню суб’єктів господарювання району в такі населені пункти, як: смт Маньківка, смт Буки, с. Багва, с. Крачківка, с. Іваньки, с. Попівка, с. Харківка, с. Нестерівка, с. Добра, с. Подібна, с. Молодецьке, с. Роги, с. Поташ, с. Дзензелівка, с. Вікторівка. Обстеженням охоплено 112 суб'єктів господарювання, виявлено 22 факти неукладання трудових договорів між працівниками та приватними підприємцями, керівниками підприємств. На сьогодні з’ясовано, що трудові відносини деякими приватними підприємцями уже оформлено.

Також Людмила Іванівна зазначила, що в діяльності робочої групи у  зв’язку із певними змінами  в законодавстві виникають труднощі в проведенні перевірок та передачі матеріалів на роботодавців-порушників трудового законодавства державному інспектору праці для притягнення їх до відповідальності.

Водночас  робочою групою проводиться відповідна робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій з питань оплати праці, про що звітувала начальник Маньківського відділення Тальнівської об’єднаної   Державної   податкової  інспекції Тетяна Богдан. Було заслухано керівників суб’єктів господарської діяльності; досконально проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня; наголошено на необхідності збільшення надходжень до районного бюджету. Запрошені приватні підприємці надали пояснення про причини виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі нижче мінімального, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення зростання заробітної плати.

Підводячи підсумки засідання, голова районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення підкреслив, що співпраця з приватними підприємцями щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення триватиме й надалі.