наверх ⇑

Психологічна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям-важлива складова їх реабілітації до життя

14 липня 2015 року у районному Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося чергове навчання психологів району щодо роботи з сім’ями учасників АТО.

Директор Центру Людмила Пона на початку заняття зазначила: “Соціально-психологічна реабілітація демобілізованих громадян до життя є основою їх повернення у соціум. Майже усі чоловіки, які звільнилися у ході ротації Збройних Сил України, думками все ще перебувають із своїми побратимами у місцях проходження служби. Причини такого зациклення можна сформувати у три групи. Перша – це почуття провини. Або через загиблого побратима, або через недосягнення певної мети у ході збройного конфлікту. Друга – це гра адреналіну. Дуже важко ввійти у звичне, відносно спокійне життя після екстремальних балансувань емоцій. І третя – це самоствердження. У мужчин споконвіку закладений стереотип, що тільки воїни можуть вважатися справжніми чоловіками. Від цього, так званого “роздвоєння” – існування водночас із сім’єю і на фронті, страждають і члени сімей учасників АТО. Саме для такої специфічної адаптаційної роботи потрібно ретельно готувати високопрофесійних фахівців.”

У планах Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – створити волонтерську групу психологів-консультантів, які допомагатимуть демобілізованим та їхнім сім’ям повертатися до нормального життя.