наверх ⇑

Розвиток територіальних громад на контролі влади Маньківщини

Розвиток територіальних громад на контролі влади Маньківщини 

18 березня голова Маньківської районної адміністрації Ігор Віштак провів перше засідання форуму місцевого розвитку у Маньківському районі. Участь у форумі взяли координатор Черкаського обласного підрозділу впровадження проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Людмила Страшна, координатор районного ресурсного центру громад – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Тетяна Гетьман, сільські, селищні голови та представники активу сільських громад. Для роз’яснення певних важливих питань також були запрошені заступник голови комісії з проведення реорганізації Тальнівської ОДПІ, заступник начальника - начальник Маньківського відділення Тальнівської ОДПІ Тетяна Богдан, виконуюча обов’язки начальника УДКСУ у Маньківському районі Алла Безребра та провідний спеціаліст реєстраційної служби Маньківського районного управління юстиції Лідія Мандюк.

Презентуючи результати впровадження проекту в районі начальник відділу економічного розвитку і торгівлі адміністрації Тетяна Гетьман повідомила, що в результаті вивчення наданих сільськими та селищними радами заявок та пропозицій щодо розвитку  територій було визначено чотири пілотних громади: сіл Кути, Крачківка, Іваньки, Поташ та обрано три резервні громади сіл Чорна Кам’янка, Березівка, Русалівка. Мета проекту – створити сприятливе середовище для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток громад.

13 січня 2015 року координаторами Черкаського обласного підрозділу впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у чотирьох громадах району успішно проведено презентацію даного проекту. При спілкуванні з активом відібраних сіл відчувалася велика зацікавленість щодо участі в проекті. Люди запитували про те, які найбільш актуальні проблеми громади вони можуть вирішити. 11 лютого 2015 року в громадах сіл Кути, Крачківка, Іваньки та 13 березня в с. Поташ проведені перші діалоги з народом. У зібраннях приймали участь депутати сільських рад, члени виконкомів та лідери громадської думки.

Сільський голова Крачківки Наталія Капелюшна поділилась досвідом реалізації проекту на території свого села. На кошти, отримані громадою, вдалося відремонтувати приміщення ФАПу та відбувається ремонт приміщення школи.

Сільський голова Кутів, виконуючі обов’язки сільських голів Поташі та Іваньок представили свої програми реалізації коштів, що планують отримати від участі у Програмі розвитку.

Учасники форуму, а саме  актив пілотних сільських громад, пройшли навчання з питань державної реєстрації сільських організацій громади; отримання статусу неприбуткової організації та особливостей оподаткування неприбуткових організацій; а також отримали роз’яснення з питання фінансування будівельних робіт за рахунок бюджетних коштів.