наверх ⇑

Семінар опікунів-піклувальників

1 грудня 2016 року службою у справах дітей Маньківської райдержадміністрації проведено семінар для опікунів та піклувальників      на тему «Виконання опікунами та піклувальниками обов’язків в частині забезпечення захисту прав та інтересів підопічних».

У роботі семінару взяли участь   опікуни, піклувальники, діти, яких вони виховують,  начальник відділу призначення допомог управління   соціального захисту населення райдержадміністрації,  директор та психолог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,   начальник відділу „Маньківського бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій повідомила, що з 74  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 59 проживають в районі, із яких 39 виховуються в 27 сім’ях опікунів та піклувальників. Було порушено ряд питань стосовно забезпечення захисту прав та інтересів підопічних, акцентувано увагу присутніх на забезпеченні організаційно-правових умов захисту   дітей опікунами та піклувальниками, органами опіки та піклування відповідно до вимог чинного  законодавства, зокрема захисту житлово-майнових прав дітей.

Завідувач сектору з питань  опіки та піклування  служби у справах дітей райдержадміністрації Леся Кісельова проаналізувала стан утримання, виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів та піклувальників протягом 2016 року.

Начальником відділу призначення допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації увагу присутніх було зосереджено на   призначенні  та отриманні    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  та особливості призначення житлових субсидій сім’ям опікунів та піклувальників.

Паралельно з дорослими працювала секція дітей на чолі з директором та психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: з учасниками семінару було проведено тренінг та практичні заняття щодо    особливостей психології підліткового віку дітей в побудові особистісних стосунків між підопічними та опікунами.