наверх ⇑

Семінар опікунів-піклувальників

29 вересня 2017 року службою у справах дітей Маньківської райдержадміністрації проведено семінар для опікунів та піклувальників      на тему «Про зміни в системі стягнення аліментів з батьків на користь дітей».

Роботу семінару було організовано за участю фахівців відділу Маньківського бюро правової допомоги Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги .

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій повідомила, що з 52 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в районі  26 мають право на отримання аліментів.  Так як згідно змін в законодавстві аліменти тепер є власністю дітей, то обов’язком  опікунів та піклувальників є захист прав підопічних в частині  стягнення аліментів відповідно до встановлених мінімальних норм.

Виконуюча обов’язків начальника відділу Маньківського бюро правової допомоги Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Миронюк Ірина  прокоментувала положення Закону України від 17.05.17 р. № 2037-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів»  та надала роз’яснення щодо розміру аліментів на дитину та алгоритм їх стягнення по-новому.

Адвокат системи безоплатної вторинної допомоги Костенко Анна  надала роз’яснення, щодо механізму та порядку звернення законних представників дитини до суду, щодо збільшення розміру аліментів на дітей.

Присутні на семінарі опікуни та піклувальники ставили ряд запитань, що стосувалися порядку денного,  мали змогу отримати практичну допомогу.