наверх ⇑

Спільними зусиллями вирішувались проблемні питання жителів села Дзендзелівка

25 червня робоча група на чолі з головою районної державної адміністрації Анатолієм Риженком здійснила робочий виїзд у с. Дзендзелівка, де було розглянуто низку актуальних для мешканців села питань.
До складу робочої групи ввійшли голова районної ради Світлана Лещенко, заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак, начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко, завідувач поліклінічним відділенням КНП «Маньківська ЦРЛ» Петро Лисенко, в.о.директора  комунального некомерційного підприємства “Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги”  Світлана Кравченко, Директор ТОВ «Автодор» Олександр Северин, депутати районної ради Володимир Левченко та Сергій Зайчук, актив села, а також ініціатор зібрання Дзензелівський сільський голова Юрій Мороз.

Юрій Андрійович довів до відома членів робочої групи, що на сьогоднішній день надважливим для Дзензелівської громади стало питання функціонування місцевого ФАПу. Через брак коштів та відсутність кадрів з 2017 року завідувач ФАПу Тетяна Демчук  виконує функції і фельдшера, і медичної сестри, і молодшого медичного працівника. Все це ускладнюється ще й чималою кількістю населення - 1,5 тисячі мешканців Дзензелівки на одного медичного працівника. Тому сільський голова ініціював втручання керівництва району, аби спільними зусиллями вплинути на дану ситуацію та сприяти вирішенню проблеми.

Голова райдежрдаміністрації Анатолій Риженко дав доручення начальнику фінансового управління райдержадміністрації проаналізувати видаткову та дохідну частину місцевого бюджету з метою пошуку джерел фінансування одиниць молодшого медичного персоналу. Також місцеві товаровиробники зголосилися створити накопичувальний благодійний фонд задля вирішення проблем громади.

Не менш актуальним для жителів сіл Дзензелівка та Нестерівка є питання ремонту дороги між населеними пунктами. Більше 30-и років дорога не бачила навіть дрібного ремонту. За такий тривалий час вона, залишена без уваги, настільки прийшла у непридатність, що люди вже змушені об’їжджати полем розбиті ділянки.

Тож на порядок денний також було винесено питання стану дорожнього покриття та першочергові заходи щодо проведення ремонтних робіт. Частина коштів на відновлення білощебеневого покриття дороги виділено з державного бюджету. До фінансування ремонтних робіт вирішили долучитися місцеві підприємства на умовах пайової участі.

Директор ТОВ «Автодор» Олександр Северин ознайомив присутніх з першочерговими заходами щодо ремонтних робіт та запропонував провести тестування автомобільної дороги з метою визначення обсягу будівельних робіт та обсягів пайових внесків потрібних для ремонту. Тестування дороги має відбутися до 1 липня 2020 року.

Після обговорення даного питання всі учасники наради разом оглянули частину дороги в напрямку Дзензелівка – Нестерівка, яка потребує ремонту.