наверх ⇑

У форматі «круглого столу» відбулася зустріч із учасниками АТО

15 липня  2015 року відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака, голови районної ради Василя Онищука, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації із учасниками бойових дій, що демобілізувалися із зони проведення антитерористичної операції на сході України.

На порядку денному було обговорення нагальних проблем захисників Вітчизни та шляхів їх якнайшвидшого вирішення. Зокрема, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна повідомила присутнім про зміни чинного законодавства, що стосуються надання пільг і соціальної допомоги учасникам антитерористичної операції. Також Людмила Іванівна наголосила на тому, що демобілізовані мають змогу пройти безкоштовне санаторно-курортне лікування і закликала хлопців скористатися даною нагодою.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пона розповіла про те, що наразі розробляється дорожня карта пільг для учасників АТО. Проте питання її функціонування залишається досить складним, адже реалізація лягає на місцевий бюджет, який неспроможний забезпечити здійснення усіх соціальних заходів на 100%.

Під час спілкування із запрошеними з’ясувалося, що одним із найпроблемніших  є питання отримання статусу учасника бойових дій та відповідного посвідчення. Бійцям досить складно проходити усі процедури та одноосібно збирати необхідні документи. До того ж, уже зібрані матеріали щодо надання відповідного статусу спочатку потрапляють на розгляд комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій і лише після детального їх вивчення направляються на розгляд міжвідомчої комісії, що займає досить багато часу.

Саме для згуртування демобілізованих та успішного вирішення більшості їх проблем актуальним є створення громадської організації учасників АТО та громадської ради з її представників. Присутні висловили бажання більш детально обговорити дане питання між собою та визначитися із подальшими діями в цьому напрямку.

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації Ігор Віштак запевнив, що такі зустрічі будуть постійними, закликав учасників АТО безперешкодно звертатися особистоу разі виникнення нагальних проблем та запевнив, що питання соціального захисту учасників АТО перебуватимуть на постійному контролі районної влади.