наверх ⇑

У Маньківці відкрито пам’ятний знак козацької слави

Минулої неділі, у день вшанування святих Петра і Павла на північній околиці Маньківки – священному місці битви 1648 року Маньківської козацької сотні з польським військом – урочисто відкрито пам’ятний знак козацької слави, ініціаторами якого виступив Маньківський козацький кіш на чолі зі своїм отаманом Петром Карпенком.

На камені сірого граніту викарбувано козацький хрест та напис: “В добу гетьмана Богдана ворогів тут били хвацько. Слава вам мужні маньківчани і пам’ять поколінь козацьких”.

У відкритті пам’ятного знаку взяли участь селищний голова Маньківки Сергій Скакун, начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Фітенко, начальник відділу інформаційної політики та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Володимир Михайловин, Маньківське козацтво, молодь, громадськість району, а також почесні гості – представники уманського та Христинівського козацьких кошів.

Зі вступним словом до присутніх звернувся селищний голова Маньківки Сергій Скакун.

Почесну місію відкриття пам’ятного знаку  виконали місцеві жителі, пенсіонери,  вдохновителі та активісти вшанування пам’яті героїчних предків Микола Хльобас та Василь Бабій.

Після урочистого перерізання стрічки та зняття покрову з обеліску отаман Маньківської козацької сотні Петро Карпенко подякував за активну громадську позицію усім, хто брав участь у спорудженні пам’ятного знаку та вручив грамоти найактивнішим учасникам облагородження священного місця і спорудження пам’ятного знаку.

Емоційно та проникливо промовляючи перед присутніми, кошовий отаманпровівпаралельміж подіями 17 століття та сьогоденням, закликаючи до єдності заради перемоги. Зокрема він наголосив, що „жоден народ, який не пам'ятає своє минуле, не може розраховувати на майбутнє”.

Настоятель Святомихайлівської церкви УПЦ КП протоієрей отець Володимир провів обряд освячення пам’ятного знаку козацької слави. Після того сценічні працівники районного центру культури та дозвілля, за підтримки широкого загалу, виконали українські пісні “Козаків немало за Вкраїну впало”, “Ой у лузі червона калина”,“Я козачка твоя”, “Там за лісом за лугом”, а хорунжий козацького війська, писар Маньківської козацької сотні, поет Маньківщини Анатолій Слободяник подарував учасникам дійства свій новий віршований твір – “І був тут бій”. Також виступили від Дзензелівського куреня Маньківської козацької сотні Степан Зайчук та представник громадської організації “Маньківський Січовий Курінь” Василь Грекало.

Присутні вшанували пам’ять загиблих козаків-січовиків Маньківської сотні Уманського полку хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Церемонія завершилася виконанням Державного Гімну України.

По закінченню урочистої частини заходу гостей частували смачним козацьким кулешем та духмяною юшкою.