наверх ⇑

У Маньківці вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Маньківці вшанували пам’ять жертв Голокосту покладанням квітів та хвилиною мовчання                 

         Однією з трагічних сторінок історії Маньківщини є Голокост. 2 травня 1942 року за Маньківкою, обіч дороги, що веде до с. Іваньки, фашистські окупанти розстріляли понад 50 громадян єврейської національності. Експедитора ж Березинського цукрового заводу Абрама Зубника фашисти спалили на станції Поташ у топці паротяга.

        Щороку 27 січня світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця дата знаменує річницю звільнення від нацистів концентраційного табору Аушвіц-Біркенау радянськими військами в 1945 році.

         Цього дня ми вшановуємо пам’ять мільйонів жертв нацизму – майже однієї третини єврейського народу та величезної кількості представників інших народностей, так званих меншин, котрі постраждали від нелюдських актів дискримінації, позбавлень, жорстокості та вбивств. Голокост – це застереження усі народам про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.

        На Маньківщині пам'ять жертв Голокосту вшанували біля пам'ятного знаку жертвам Голокосту – стели, встановленої на місці страчених євреїв, де відбулася церемонія покладання квітів. У заході взяли участь керівники району та смт Маньківки, окремі керівники структурних підрозділів Маньківської райдержадміністрації, які вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

       Під час траурного заходу голова Маньківської районної ради Василь Онищук зазначив: «Одне з головних завдань сьогодні – захистити майбутні покоління від будь-яких проявів антисемітизму, расизму та ксенофобії. Ми всі, у міру можливостей, повинні думати, як захистити в майбутньому наших дітей, наші покоління, нашу країну від подібних трагедій. Сучасне покоління має пам’ятати історію. Бо без минулого не буває майбутнього. Адже невинні люди загинули тільки за те, що посміли народитися євреями, ромами,татарами».