наверх ⇑

У Маньківській райдержадміністрації відбулося засідання колегії

01 березня в залі засідань райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації у роботі якої взяли участь сільські та селищні голови,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та члени колегії. Провів засідання голова райдержадміністрації Ігор Віштак.

На початку засідання Ігор Анатолійович відзначив грамотами райдержадміністрації сільскі та селищні ради за підсумками рейтингового оцінювання 2016 року.

В ході засідання розглядалися наступні питання: про стан та перспективи медичного забезпечення сільського населення; про стан виконавської дисципліни в місцевих органах виконавчої влади району за 2016 рік; про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж 2016 року.

Щодо перспектив розвитку медичної галузі в сільській місцевості з доповіддю виступив головний лікар Маньківської центральної районної лікарні Юрій Кулик. Він зазначив, що центральна районна лікарня співпрацює  з сільськими радами. В 2016 році субвенція сільських рад на потреби закладів охорони здоров'я становила 980 тис. грн.., в т.ч. на придбання медикаментів для надання невідкладної допомоги 52000 грн. Проведено ремонти ФАПів в селах Попівка, Харківка, Дзензелівка, Іваньківської та Нестерівської лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Серед перспектив розвитку охорони здоров'я на селі Юрій Миколайович назвав продовження надання виїзної лікарської допомоги, подальше зміцнення матеріально-технічної бази ФАПів, амбулаторій ЗПСМ, збільшення фінансування на придбання лікарських засобів для надання невідкладної допомоги населенню, збільшення стаціонарів вдома на ФАПах та в лікарських амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Окрім того, планується покращити санітарно-освітню роботу серед населення з метою раннього виявлення тяжких захворювань, збільшити кількість виїздів бригади лікарів (терапевт, педіатр, лікар загальної практики) на села для наближення лікарської допомоги жителям села, організація виїзного флюорографічного обстеження жителів села та здійснення інших заходів щодо покращення якості медичних послуг для сільського населення.

Також Юрій Миколайович наголосив на необхідності сприяння з боку органів місцевого самоврядування в організації медичного обстеження тих категорій населення, які самостійно не можуть відвідати лікувальні заклади, а саме одиноких громадян літнього віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями, осіб, що зловживають алкоголем.

Головний лікар центральної районної лікарні Юрій Кулик позитивно відзначив сприяння райдержадміністрації, районної ради та депутатського корпусу у вирішенні актуальних проблем медичної галузі у районі та подякував сільским та селищним головам за плідну співпрацю.

Стосовно перспективи розвитку медичної галузі у селі виступив завідувач  Нестерівської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Микола Кирдан.

Дане питання було активно обговорено. Зокрема, було вказано на проблеми кадрового забезпечення кваліфікованимии спеціалістами, тобто у сільській місцевості не вистачає молодих кваліфікованих лікарів. Водночас постає проблема у відсутності спеціалізованого автомобіля швидкої допомоги, також обмежене фінансування на невідкладну допомогу. З цього приводу голова райдержадміністрації Ігор Віштак зауважив, що вже в цьому році планується виділення коштів на невідкладну допомогу з районного бюджету.

Про стан виконавської дисципліни в місцевих органах виконавчої влади району за 2016 рік доповіла начальник документообігу та контролю апарату районної державної адміністрації Неля Капустинська. Вона проаналізувала стан виконавської дисципліни у відділах та структурних підрозділах райдержадміністрації, коротко зупинилася на аналізі виконавської дисципліни у виконкомах сільських, селищних рад, зауваживши, що рівень та якість інформаційних матеріалів, наданих виконавчими комітетами сільських, селищних рад підвищився. Підбиваючи підсумок свого виступу, Неля Миколаївна вказала на необхідність ведення більш чіткого обліку підконтрольних документів та запропонувала: підвищити персональну відповідальність працівників за зміст інформацій, що готуються органам влади вищого рівня, голові районної державної адміністрації, своєчасність їх погодження та підписання; на оперативних нарадах райдержадміністрації заслуховувати звіти керівників управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій району про виконання законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядчих документів голів обласної та районної  державних адміністрацій.

До обговорення даного питання долучилися Потаський сільський голова Сергій Діхтяренко та начальник відділу культури районної державної адміністрації Людмила Фітенко.

Щодо роботи із зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж 2016 року виступила провідний документознавець відділу управління персоналом та правового забезпечення апарату районної державної адміністрації Любов Антонова. Вона зазначила, що протягом 2016 року до районної державної адміністрації надійшло 392 звернення громадян, 332 – письмові, у тому числі з обласного контактного центру - 248, 58 - зареєстровані на особистих прийомах головою районної державної адміністрації та його заступниками, та 2 звернення з телефонного зв’язку «Гаряча лінія». Станом на 30.12.2016 конституційним правом на звернення скористалися 936 громадян, що на 359 більше, ніж за відповідний період 2015 року ( 577 громадян).
Щодо розгляду звернень громадян виступили також Чорнокам’янський сільський голова Віталій Бузівський та начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна.

Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації Ігор Віштак та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи. По всіх питаннях, що були розглянуті на засіданні, прийнято відповідні рішення.

На завершення засідання було розглянуто ще ряд важливих питань, зокрема: актуальність об'єднання територіальних громад, важливість спрямування вільних залишків на розвиток громад, ремонт доріг. Начальник Маньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Антоніна Загородня провела інформаційно-роз'яснювальну роботу з сільськими та селищними головами щодо сфери послуг відділів ДРАЦС.

Окремо зупинилися на важливості взаємодії органів місцевого самоврядування з районним військовим комісаріатом. Начальник відділення офіцерів запасу і кадрів районного військового комісаріату майор Олександр Попік  доповів про роботу військкомату щодо організації в районі весняної призовної кампанії, а також про виконання завдань з відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом. Наголосив на необхідності організації інформаційно-роз’яснювальної  та агітаційної роботи серед населення громад району. З цього приводу додав голова райдержадміністрації Ігор Віштак, зауваживши, що відповідно до районної програми заплановано фінансову підтримку родин військовослужбовців, які проходитимуть службу  за контрактом.