наверх ⇑

У Маньківському районі вшанували пам’ять Чорнобильської трагедії

Покладання квітів до пам'ятного знаку жертвам чорнобильської катастрофи і круглий стіл за участю ліквідаторів наслідків аварії на АЕС відбулися 26 квітня в Маньківському районі.

Вшанувати пам’ять всіх, чиє життя забрала жахлива аварія прийшли керівництво району та селища, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, представники трудових колективів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, керівники та працівники підприємств, установ та організацій селища, громадськість.

Продовжилися заходи до 31-ї річниці аварії на Чорнобильської АЕС у читальному залі центральної районної бібліотеки зустріччю у форматі «круглого столу». В засіданні взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, голова районної державної адміністрації Ігор Віштак, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Людмила Загородна, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Ольга Письменюк, головний лікар Маньківської центральної районної лікарні Юрій Кулик, начальник управління Державної казначейської служби України у Маньківському районі Алла Безребра, селищний голова Маньківки Володимир Вівтенко, голова ветеранської організації Валентина Ковган.

Зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС розпочав голова Маньківської райдержадміністрації Ігор Віштак, який висловив подяку усім причетним до ліквідації наймасштабнішої для України трагедії за колективний подвиг, здійснений для майбутніх поколінь.

«Мало хто розумів в Україні масштаб катастрофи, якої могла набути ядерна аварія на Чорнобильській АЕС. Чітко усвідомлювали рівень небезпеки лише фахівці, які спрямували свої зусилля на головне – призупинити наслідки аварії, зробити все можливе, щоб мінімізувати руйнівну дію атому. Вони виконали це завдання, заплативши непомірно високу ціну. – зауважив Ігор Віштак.

Також він наголосив присутнім, що такі зустрічі, із залученням фахівців державних установ, структур адміністрації, до яких звертаються чорнобильці, - повинні максимально спростити діалог та зняти більшість питань, які виникають через недостатню поінформованість про свої права та соціальні гарантії у даної пільгової категорії громадян.

Далі до присутніх звернувся голова Маньківської районної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль» Павло Дерев’янко, який відзначив нагородами учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Пам’ять побратимів, які відійшли у вічність вшанували хвилиною мовчання.

У ході зустрічі учасники обговорили проблемні питання ліквідаторів та можливі шляхи їх вирішення. Присутні керівники служб та установ надали роз’яснення, відповідно до компетенції, щодо соціального захисту ліквідаторів, їх пенсійного забезпечення та медичного обслуговування.

Завершила захід літературно-музична композиція, підготовлена працівниками бібліотеки та районного центру культури і дозвілля.