наверх ⇑

У Подібній відкрито пам’ятник «Небесній сотні»

Наприкінці минулого тижня в селі Подібна Маньківського району за ініціативи активістів Майдану, місцевого блокпосту та громадськості відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні, які загинули за свободу українського народу під час Революції Гідності. Це перший такий пам’ятник, споруджений на території Маньківщини за кошти мецената місцевого підприємця Віктора Шевченка.

Участь в урочистих заходах взяли голова райдержадміністрації Ігор Віштак та голова районної ради Василь Онищук. Вшанувати загиблих Героїв Небесної Сотні приїхали також представники Самооборони з Умані, голова Уманської райдержадміністрації Ярослав Скус, члени громадських організацій і політичних партій, місцеві мешканці та молодь.

Урочистий захід відкрив сільський голова Подібної Валерій Кобзар:

– Цей пам'ятник Героям Небесної сотні, – наголосив він під час промови, – надихатиме нинішнє та майбутні покоління Маньківського краю, усіх патріотів України на утвердження її незалежності, щоб Україна була могутньою та успішною країною. Він увічнює пам'ять героїв, загиблих за волю і незалежність України під час Революції Гідності. Серед них – житель Подібної Віктор Чернець, який загинув на блокпосту, захищаючи Майдан від реакціонерів та войовничо налаштованих силовиків.

Голова районної ради Василь Онищук закликав громадськість бути єдиними в прагненні зберегти пам'ять про героїзм Небесної Сотні, патріотичного духу серед українського народу і розбудови української держави на засадах національної і соціальної справедливості.

Церемонія продовжилася перерізанням червоної стрічки, після чого присутні поклали квіти до пам’ятника. Місцевий священник Отець Артемій освятив пам’ятник і прочитав молитву за спокій душ українських героїв. На мітингу також виступили місцеві жителі та представники учнівської молоді, безпосередні учасники та свідки буремного подібнянського блокпосту.