наверх ⇑

У районі діятиме програма

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»   в Маньківському районі розпочато програму «Доступні ліки».  За цією Програмою можна отримати ліки, які внесені до відповідного Реєстру, або безкоштовно, або з доплатою. Для того, щоб скористатися програмою необхідно звернутися до свого сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім, з рецептом, - до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Для реалізації програми протягом 2017 року за цільовою державною субвенцією на район виділено коштів у сумі 350 тис. грн.

Нещодавно за сприяння голови райдержадміністрації Ігоря Віштака було проведено робочу зустріч з керівниками та власниками аптечних закладів з метою роз’яснення принципів дії програми, механізмів відшкодування вартості лікувальних препаратів та пропозиції щодо підписання відповідних угод про співпрацю.

За програмою реімбурсації (відшкодування вартості ліків) в Маньківському районі на даний час працюють такі аптеки – ФОП «Голубнича О.М.» (смт Маньківка, с.Іваньки, с.Молодецьке), ФОП «Уманський В.Ф.» (смт Буки), ПП «Віта», ФОП «Заболотна Т.М.», аптека «Ваше здоров’я» які  стали учасниками урядової програми, підписавши з Маньківською центральною районною лікарнею відповідні угоди про співпрацю. Тож, тепер держава відшкодовуватиме їм кошти за ті ліки, що будуть відпущені пацієнтам згідно з лікарськими рецептами.

Саме лікарський рецепт — головна умова, за якою хворий може отримати ліки за діючою програмою. Отримати його можна, як вже згадувалося, у лікарів загальної практики-сімейної медицини,  дільничних терапевтів та педіатрів. Маючи такий рецепт, пацієнти зможуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. «Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники захворюваності та смертності населення», — пояснює позицію урядовців головний лікар Маньківської ЦРЛ Юрій Кулик. За словами Юрія Миколайовича, це начебто «прив’яже» пацієнта до лікаря, а це, в свою чергу, дасть змогу активізувати обстеження хворих та сприятиме ранньому виявленню небезпечних хвороб.

Важливо знати й те,  що держава компенсуватиме вартість найдешевшого лікарського засобу із програми «Доступні ліки». Дорожчий препарат можна буде отримати, доплативши різницю. Скільки саме доведеться доплачувати, пацієнт довідається лише під час отримання ліків в аптечній установі, де йому можуть запропонувати на вибір кілька найменувань лікарських засобів. Але у будь — якому разі, доплата буде несуттєвою. Держава на визначений перелік ліків встановила референтну (середню) ціну. У Міністерстві охорони здоров’я актуальність програми пояснюють так: «Ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейських країнах. Встановлення референтної ціни — справедливий і вимушений крок».

Отже, програма «Доступні ліки» працюватиме і є всі підстави говорити, що для більшості наших земляків вона буде корисною. Слід зазначити інформацію до відома: у кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування. Аптека звітуватиме про продаж лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримуватиме повернення коштів з місцевих бюджетів протягом п’яти робочих днів після подачі звітності.