наверх ⇑

У селі Поташ відкрили пам`ятник загиблому воїну АТО Олександру Клочану

7 травня на центральній площі у селі Поташ відбулося відкриття пам’ятника загиблому учаснику антитерористичної операції  Олександру Клочану, який загинув 7 лютого 2015 року в м. Дебальцеве, захищаючи рідну Україну.

23-річним хлопцем він прийняв сміливе рішення відправитися в зону АТО захищати рідну землю від підступного ворога. Був справжнім воїном, а військова честь і доблесть для нього були понад усе. На жаль, повернутися живим на рідну землю воїну не судилося. У червні, 2014 року, коли країна потребувала захисту, молодий хлопець не роздумуючи, і навіть не попередивши рідних про свої наміри, розпочав службу у Збройних Силах України. І вже у серпні, після відповідного навчання, був направлений до 101-ої бригади окремого батальйону охорони Генштабу України в зону АТО, де брав участь у бойових діях під Дебальцево. Приїжджаючи у відпустку додому, він був одним із перших, хто міг розповісти про жахіття війни на Донбасі. Та ніхто і передбачити не міг, що одна з таких зустрічей з ним у рідному селі буде останньою.

Вшанувати пам’ять загиблого героя прийшли голова райдержадміністрації Ігор Віштак, голова районної ради Володимир Вовк, Потаський сільський голова  Сергій Діхтяренко, односельчани, бойові побратими 101 бригади, депутати , друзі, однокласники та вчителі.

У своїй промові голова райдержадміністрації Ігор Віштак висловив вдячність і співчуття батькам: " Завдяки таким воїнам, як Олександр, лихо війни не вирує у нас. Такі хлопці йшли на захист не заради слави, вони йшли на війну за наш з вами спокій. За те, щоб наші землі не були розорані вирвами снарядів і мін, щоб наші люди не ховалися у погрібах, щоб наші діти безтурботно гралися на дитячих майданчиках, а не злякано ховалися у підвалах будинків із розпачем і страхом в очах.

Завдяки вихованню у такій сім’ї, як сім’я Клочан, на нашій землі не місце таким поняттям, як зрадництво і сепаратизм, зневага до України, до мови і до наших народних традицій і цінностей.

Важко підібрати слова, щоб висловити співчуття батькам. Я певен, кожен мешканець нашого району розділяє з Вами біль великої, непоправної втрати. Та чи стає від цього той біль меншим…"

Чуйний, вихований, справжній патріот і друг. Саме такими словами згадують свого земляка поташани. Життєрадісним, скромним і спокійним запам’ятали Олександра Клочана його вчителі.

На урочистому і водночас сумному та важкому для сприйняття заході громада з гордістю говорила про свого земляка. Вони вдячні йому за його подвиг. І вірять, що зовсім скоро ця війна закінчиться і їм не доведеться знову й знову оплакувати своїх синів. Цього дня право відкрити пам’ятник  було надано сестрі героя Юлії та другу Данилу, котрого Олександр Клочан врятував від вірної смерті, винісши пораненого на своїх плечах з підконтрольної сепаратистам території, коли той випадково заблукав.

Олександр не єдиний з їх сім’ї, хто воював на Донбасі. Слідом за сином відправився в зону АТО і його батько Віктор Клочан. На щастя він повернувся додому цілим і неушкодженим. Аби увічнити пам’ять про сина, саме батьки ініціювали встановлення пам’ятника в центрі села. На допомогу їм без вагань стали районна та місцева влада, волонтери, жителі Поташі. Родина Клочанів вдячна усім за підтримку.

Освятив камінну пам’ятку герою місцевий священнослужитель отець Артемій. У своїй промові до присутніх він закликав  до обов’язку кожного проявляти співчуття і любити свого ближнього. І наголосив, що захищати рідну землю від ворога – це також є любов і милосердя до свого народу.