наверх ⇑

У жовтні на засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто низку важливих питань

26 жовтня 2017 року  під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ.

На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема: про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2009 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»; про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз; про стан роботи із зверненнями громадян за 9 місяців 2017 року та різне.

Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2009 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» виступила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій. Вона зазначила, що в Маньківському районі на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації  перебуває 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 33 підлягають усиновленню. На території району  проживають в сім’ях опікунів, піклувальників – 39 дітей, 13 – виховуються в 2-х дитячих будинках сімейного типу, 18 – навчаються в Буцькому ПТУ №31. За межами територіальної громади сімейними формами виховання охоплено  31 дитину первинного обліку. У державних закладах області навчається  7 дітей, що мають відповідний статус (3 в закладах соціального захисту для дітей-інвалідів. 4 – в ПТУ, коледжах).  За 9 місяців  2017 року на прийомі громадян в службі у справах дітей побувало 89 осіб,  письмово направлено 427 звернень та клопотань стосовно захисту прав дітей в різні інстанції. Як органом опіки та піклування взято участь в 22 судових процесах в якості позивачів, законних представників та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог (загалом це 64 судових засідань). Проведено 10 засідань комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 116  звернень громадян, підготовлено стільки ж висновків та розпоряджень. Згідно соціального паспорту району  за даними сільських та селищних рад станом на 01.07.2017 року  в районі проживає  5328 дітей, з яких 24 - у 11 кризових  сім’ях, 605 у 434 неповних, 354 у 156 малозабезпечених,  763 дітей  у 262 багатодітних, 98 дітей-інвалідів.

Також, Тетяна Плахтій  зазначила, що у зв’язку з проведенням на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, в службі у справах дітей райдержадміністрації з’явилась нова категорія дітей, які переміщені з цих областей. Так, нині на обліку служби у справах дітей перебуває 5 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які знаходиться під піклуванням родичів, сім’ї переселилася з непідконтрольної Україні території.   Всі діти взяті на облік служби у справах дітей за новим місцем проживання, здійснюється постійний контроль за умовами проживання та виховання дітей, вирішувались поточні проблемні питання. Даних про дітей, які прибули в район без супроводу батьків чи законних представників із районів проведення антитерористичної операції немає.

До обговорення даного питання долучилися сільський голова Рогівської сільської ради Валерій Івасюк та начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий.

Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз доповів районний лікар фтизіатр Маньківської центральної районної лікарні Ігор Чучук. Він довів до відома всім присутнім, що  за 9 місяців 2017 року в районі виявлено 10 випадків  активного туберкульозу  (2016 році – 17 випадків). Захворювання виявлено у  дорослих, дітей та підлітків не має. Із них: 6 - туберкульоз легенів,  2 - міліарний туберкульоз, 2- поза  легеневий. В 2017 році взято  на облік 1 хворого з рецидивом туберкульозу (2016 році – 3 хворих  з рецидивом). З мультирезистентним туберкульозом взято на облік - 3 особи, в 2016 році – 1 особа. Із 10 осіб 5 мали поєднання туберкульозу  та ВІЛ інфекції (2016 році– 4 особи).

Також, Ігор Чучук зазначив, що за 9 місяців 2017 року обстежено флюорографічно 10481 особа, виявлено 6 випадків активного туберкульозу ( 2016 році обстежено 10502 осіб – виявлено 13 осіб з туберкульозом). В поточному році не проводилась  туберкуліно-діагностика серед дітей із-за відсутності туберкуліну в Україні. В минулому році було  проведено 2280 проб із запланованих 2814 дітей, батьки інших дітей відмовились від постановки реакції Манту. Вакцинація БЦЖ  в 2017 році із 156 дітей проведена у 154 (двоє дітей не вакциновано по протипоказах).

Поряд з цим, районний лікар зазначив, що у 2017 році оздоровлено в санаторії «Руська Поляна» - 27 дітей (у 2016 році – оздоровлено 29 дітей).

Про роботу із зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж   9 місяців 2017 року доповів начальник відділу управління персоналом та правового забезпечення апарату райдержадміністрації Максим Холявчук. Він зазначив, що  до районної державної адміністрації надійшло 273 звернення громадян, з них 182 - письмові, у тому числі з обласного контактного центру - 101, 90 - зареєстровані на особистих прийомах головою районної державної адміністрації та його заступником. З телефонного зв’язку «Гаряча лінія» звернень надійшло 1 звернення. За звітний період конституційним правом на звернення скористалися 769 громадян. Порушувались  у розрізі питань: аграрної політики та врегулювання земельних відносин – 72, транспорту та зв’язку - 8, соціального захисту – 65, охорони здоров’я - 10, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 9, комунального господарства - 44,  сім’я, діти – 3, діяльності об’єднань громадян – 1, праці і заробітної плати – 7, екології – 17, житлові – 9, інформаційної політики – 4, діяльності місцевих органів виконавчої влади – 7, діяльності місцевого самоврядування – 12, культури – 2, освіти – 1, інші - 14. Також приділяється особлива увага організації особистих прийомів громадян, під час яких протягом січня – вересня 2017 року розглянуто 90 звернень, що на 52 більше або 58%, ніж за відповідний період минулого 2016 року (38 звернень). На особистих прийомах головою районної державної адміністрації розглянуто 76 звернень громадян, із них 12 – задоволено, на 64 звернення дано роз'яснення. З Урядової «гарячої лінії» від жителів району зареєстровано 101 звернення, в яких були порушені наступні питання: призначення і виплата субсидій, надання матеріальної допомоги, комунальні та земельні питання. Усі звернення розглянуто у встановлені терміни. Із 101 звернення - 32 вирішено позитивно, на 68 – надано роз’яснення, 1 – перебуває у розгляді.

Також, Максим Холявчук зазначив, що за звітний період вивчено стан справ із розгляду звернень громадян  та надано методичну і практичну допомогу з цих питань 8 структурним підрозділам районної державної адміністрації. Поряд з цим, здійснено 11 перевірок делегованих повноважень щодо розгляду звернень громадян у 11 виконавчих комітетах сільських рад – Кутівської, Кислинської, Кривецької, Рогівської, Молодецької, Іваньківської, Крачківської, Березівської, Нестерівської, Чорнокам’янської та Буцької селищної ради.

За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян, та направлено їх до безпосередніх виконавців.

До обговорення даного питання долучилися заступник начальника – начальник відділу організації виробництва та переробки сільськогосподарської продукції управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації Ярослав Бєлік та Подібнянський сільський голова Валерій Кобзар.
З інформацією щодо стану призову на строкову військову службу восени 2017 року виступив військовий комісар Маньківського районного військогового комісаріату підполковник Олег Капішинський.
Наприкінці засідання колегії голова райдержадміністрації Ігор Віштак вкотре акцентував увагу сільських та селищних голів на використанні коштів природоохоронного фонду, а також поінформував щодо результатів засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося в м. Києві під головуванням Президента України Петра Поршенка.

За підсумками колегії з усіх  питань порядку денного дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.