наверх ⇑

Учасникам антитерористичної операції гарантовано психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування

У зв`язку з проведенням антитерористичної операції в Східних регіонах України кількість жителів району, яким встановлено статус учасника бойових дій постійно збільшується. Станом на 01.02.17 на персоніфікованому обліку осіб, які мають право на пільги, в управлінні соціального захисту населення перебуває 164  учасники бойових дій та 7 інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції. Разом з набуттям військового досвіду учасники бойових дій зазнали численних фізичних та психологічних травм. Згідно з рекомендаціями фахівців-психологів реабілітації потребують всі учасники бойових дій з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, а також відновлення психічного здоров’я та ефективної соціальної поведінки, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. 

Психологічна реабілітація – це допомога людині у відновленні після тяжкого стресового періоду чи подій, душевних сил і ресурсів для подальшого життя, для повноцінного виконання нових життєвих завдань. Психологічної реабілітації потребує кожна нормальна людина у певні періоди свого життя, а тим більше учасники антитерористичної операції.      

За період 2016 року 18 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції отримали послуги психологічної реабілітації на базі санаторіїв «Орізонт», «Карпатські зорі», «Феофанія» та інших. На даний час зазначені послуги учасники антитерористичної операції можуть отримати на базі 15 санаторіїв, які розташовані на території України. Термін проходження реабілітації становить не менше 14 днів. Психологічна реабілітація включає в себе відпочинок, психологічну допомогу, проведення екскурсій, освітньо-пізнавальних заходів, послуги з фізичного відновлення. Учасникам антитерористичної операції, які бажають отримати послуги з психологічної реабілітації, за отриманням направлення на проходження реабілітації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення з відповідними документами: посвідченням учасника бойових дій та довідкою про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.  Держава дає можливість покращити моральний та фізичний стан здоров»я учасникам антитерористичної операції безкоштовно.

Також учасники антитерористичної операції можуть отримати безкоштовні санаторно-курортні путівки на оздоровлення. Путівки можуть видаватися як за рахунок коштів державного бюджету так і закуплятися за рахунок коштів районного бюджету, індивідуально для воїнів - учасників антитерористичної операції, згідно рекомендацій органів охорони здоров»я та за умови подання необхідних документів.

За додатковою інформацію звертатись в каб. № 9 управління соціального захисту населення районної державної адміністрації або за тел. 6-22-81.

 

Заступник начальника управління- начальник

відділу з питань праці, інвалідів та

ветеранів  управління соціального захисту

нселення Маньківської райдержадміністрації                                  І.Б. Гуляща