наверх ⇑

Україна зробила свій вибір - європейський шлях розвитку

Україна зробила свій вибір - європейський шлях розвитку. Для нас це означає, що ми обрали європейські цінності, і важливе місце серед них займає ощадливе ставлення до енергетичних ресурсів країни. Ми маємо змінювати своє ставлення до природних багатств. Ми повинні дбати про їх збереження і відновлення. Заощаджувати ресурси - дбати про свою землю. Заощаджувати свої витрати,  на майбутнє це означає, що ми турбуємось про чисту і багату країну, в якій будуть жити наші діти.

Сьогодні, 11 вересня 2015 року, під головуванням першого заступника голови Маньківської райдержадміністрації Оксани Юзвенко проведено семінар на тему: «Державна підтримка термомодернізації житлових будівель в Україні: умови та перспективи впровадження енергоефективних заходів». У заході також взяли участь представники АБ «Укргазбанк», та АТ «Ощадбанк», компанії «Епіцентр» (Черкаси), селищний, сільські голови, депутати різних рівнів і активні представники громадськості району.

Семінар проведено за сприянням та підтримки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Його метою було проведення роз’яснювальної роботи серед населення, спрямованої на популяризацію механізмів державної підтримки населення, у тому числі ОСББ, ЖБК на виконання заходів з 

енергозбереження житлових будинків.

Оксана Юзвенко, звертаючись до учасників семінару, зокрема зазначила: «Державною програмою утеплення, запровадженою Кабінетом Міністрів України,  з державного бюджету передбачено компенсацію для населення у розмірі від 20 до 40 відсотків тіла кредиту на утеплення. З жовтня 2014 року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання котлів, що не використовують газ,  у розмірі 20 відсотків від тіла кредиту.»

Так, зокрема, з початку дії програми за інформацією Олени  Карпенко АТ «Ощадбанк»   видав кредитів на суму понад 1,2 мільйона гривень для району.  Керівник відділення ПАТ «Укргазбанк» (Умань) Руслан Бобошко  роз’яснив саму процедуру оформлення кредиту на утеплення будинків у їхньому банку. Виступаючі керівники підкреслили, що обласний бюджет, в свою чергу, допомагатиме сплачувати певні відсотки за обслуговування цих кредитів.

 

Під час семінару присутні дізналися про умови та перспективи державної підтримки утеплення житлових будівель в Україні та із сучасними енергоефективними технологіями. Громадяни, які вже використовують кредити на утеплення, поділилися зі своїми колегами успішною практикою утеплення житлових будинків.

Всі учасники семінару отримали компетентні відповіді на актуальні питання впровадження енергоефективних заходів, фахові консультації та інформаційні матеріали для більш детального вивчення.