наверх ⇑

Проведено районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

8 травня 2015 року на базі Маньківського НВК «Загальноосвітня школа – гімназія» було проведено  районний етап  військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» .

Ця гра вперше згуртувала патріотичну молодь Маньківського району. Декілька років поспіль старшокласники готувалися до проходження етапів гри, вивчали історію України, стройовий впоряд, козацькі звичаї та традиції. З цією метою в школах району відкрито патріотичні клуби та гуртки «Джура».

Учасниками цьогорічного  районного етапу військово-спортивної патріотичної гри   «Сокіл» («Джура»)»  стали кращі рої з 13 навчальних закладів Маньківського району: Маньківської №1, Буцької,  Вікторівської, Дзензелівської, Добрянської, Іваньківської, Кищинецької, Молодецької, Нестерівської, Подібнянської, Рогівської, Чорнокамянсько ЗОШ І-ІІІ ступенів, Маньківського НВК «Загальноосвітня школа-гімназія».

Учасників гри привітали: заступник голови районної державної адміністрації Олег Філіпчак, начальник відділу освіти Маньківської райдержадміністрації Артем Шевченко, отаман громадської організації козацького товариства «Козацтво Маньківщини» Петро Карпенко, отаман Маньківського Січового Куреня Славомир Глущенко, член громадської організації “Волонтери Маньківщини” Тетяна Костецька.

 Юнаки та дівчата демонстрували свої сили та вміння у військово-спортивних  етапах: «Впоряд» (стройова підготовка).  Також змагалися із стрільби пневматичною гвинтівкою, брали участь: у конкурсі «Рятівник» з надання  долікарської допомоги, грі «Відун» (вікторина з історії України, збройних сил та історії козацтва), з фізичної підготовки, у змаганнях «Лава на лаву», «Перетягування линви», квест, на кращу газету «Добрі справи».

 Знання та вміння зі стройової підготовки, а саме: виконання наказів, маршу рою стройовим кроком із виконанням маршової патріотичної пісні та творчого завдання найкраще продемонстрували команди Дзензелівської, Молодецької, Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  У стрільбі з пневматичної зброї перемогли юні стрільці Маньківського НВК «Загальноосвітня школа-гімназія», Вікторівської та Молодецької шкіл. У спортивному конкурсі «Перетягування линви» свою фізичну силу, вміння злагоджено працювати в команді продемонстрували юнаки Дзензелівської, Буцької та Іваньківської школи. В історичному інтелектуальному конкурсі «Відун» найкращі результати мали учні Кищинецької, Вікторівської та Іваньківської шкіл. У етапі «Рятівник» учні демонстрували теоретичні та практичні навики з надання першої медичної допомоги. Призові місця отримали Добрянська, Рогівська та Подібнянська школи. В етапі «Квест» команди шкіл демонстрували як фізичні  навики, так і інтелектуальні знання. Перемогу в цьому етапі здобули учні Молодецької, Рогівської та Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Кращою газетою з матеріалами «Добрі справи» визнано газети Молодецької, Вікторівської та Кищинецької загальноосвітніх шкіл.

За рішенням  головної суддівської колегії районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у загальному заліку переможцями стали команди: ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Молодецьке (І місце, керівник Сергій Пірогов, ройовий – Тарас Турченко),  ЗОШ І-ІІІ ступенів Іваньки (ІІ місце, керівник Володимир Рябовіл, ройовий – Андрій Підвисіцький), ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Вікторівка (ІІІ місце, керівник Юлія Нога).

Головними організаторами свята виступили відділ освіти райдержадміністрації та Центр дитячої та юнацької творчості, а спонсором районного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») став депутат Верховної ради України Валентин Ничипоренко. 

Такі змагання-випробування у черговий раз переконують, що виховання у традиціях українського козацтва сприяють  формуванню у старшокласників активної громадянської позиції, почуття національної гідності і самосвідомості, вихованню любові до України, готовності захищати свій край.

 

За інформацією Центру дитячої та юнацької творчості