наверх ⇑

В МАНЬКІВСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

01 лютого 2018 року за участю управління агропромислового та економічного розвитку Маньківської РДА та фахівців управління Держпраці у Черкаській області в Маньківській райдержадміністрації відбувся семінар для керівників та інженерів з охорони праці, спеціалістів по кадровій роботі сільськогосподарських підприємств, установ та організацій  району з питань охорони праці. Перед присутніми виступили головні державні інспектори: відділу з питань гігієни праці – Зубрицька Р.М, сектору з питань експертизи умов праці – ДяченкоГ.О, відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку – Базильський В.А., відділу нагляду в АПК та СКС – Штанько В.М.

Під час семінару Русланою Зубрицькою особлива увага була приділена забезпеченню обов’язкового проходження медичних оглядів працівників відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я № 246 від 21.05.2007 року, роз’яснено порядок проходження попередніх та періодичних медичних оглядів та оформлення відповідної документації. Акцентовано увагу на важливості проведення лабораторного контролю факторів виробничого середовища, наявних на підприємстві, та ознайомлено з періодичністю такого контролю, що вимагається нормативними документами.

Галина Дяченко зупинилась на питаннях атестації робочих місць за умовами праці. Детально відпрацьоване питання визначення категорій працівників, які працюють в шкідливих умовах праці. Звернула увагу присутніх, що результати атестації є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також розроблення і реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів щодо покращання умов трудової діяльності.   

Василь Базильський у своєму виступі розповів про вимоги щодо підготовки транспортних засобів до виїзду на лінію, організації безпечного руху територією підприємства, вимоги безпеки при навантаженні, розвантаженні та перевезенні вантажів.   

Головний державний інспектор Василь Штанько повідомив присутнім, що  наказом Державної служби України з питань праці від 15.01.2018 № 9 затверджено Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці станом на 15 січня 2018 року. Визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної служби України з питань праці від 10.07.2017 № 88 «Про затвердження Покажчика нормативно-правових актів з охорони праці».

У листопаді 2017 року вступили в дію нові Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 20.09.2017  № 1504, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2017 р. за № 1288/31156.

Головний інспектор наголосив, що роботодавцям та працівникам підприємств, які  здійснюють діяльність, пов’язану зі зберіганням та переробкою зерна (елеватори, сільськогосподарські підприємства) необхідно згідно Правил переглянути та затвердити локальні акти підприємств, інструкції з охорони праці, провести навчання, інструктажі, розробити нові карти (паспорт) технологічних процесів з урахуванням вимог Правил охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна.

В ході обговорень присутні мали можливість отримати відповіді на свої запитання, а також зразки необхідних документів. Представниками підприємств та організацій відмічено, що відкритість Держпраці, готовність фахівців надати консультаційну, інформаційну допомогу є реальною підтримкою підприємствам в спільному бажанні щодо дотримання вимог законодавства про охорону праці.


Начальник управління

агропромислового та економічного розвитку

райдержадміністрації                                                   Т. Гетьман