наверх ⇑

В Маньківському районі з робочим візитом побував заступник голови обласної державної адміністрації Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич

3серпня2016 року в Маньківському районі з робочим візитом побував   заступник голови обласної державної адміністрації Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич. Метою його приїзду була зустріч з учасниками АТО для вирішення їх проблем на обласному рівні.

Робочу зустріч провів голова районної державної адміністрації Ігор Віштак. На початку зустрічі він представив  всім заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Омаргалієва, головного спеціаліста у справах ветеранів війни та учасників АТО при обласній державній адміністрації Сергія Лугерю та голову громадської організації «Маньківської районної спілки ветеранів АТО» Андрія  Плахтія.

На зустрічі також були присутні представники окремих структурних підрозділів, установ та організацій, сільські та селищні голови, учасники антитерористичної операції, представники ЗМІ.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання: про виконання законодавства щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції; про забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками для ведення індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Про виконання законодавства щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції доповіла заступник начальника управління, начальник відділу з питань праці інвалідів та ветеранів управління соціального захисту райдержадміністрації Ірина Гуляща. Вона повідомила, що на персоніфікованому обліку осіб, які мають право на пільги з числа учасників антитерористичної операції (далі – АТО), перебуває: 132 учасники бойових дій, 4 інваліди війни та 2 члени сім’ї загиблих (померлих) ветерани війни.  З початку 2016 року на оплату житлово-комунальних послуг надано пільг на суму 226 тис. грн. Також Ірина Борисівна зазначила, що  за період 2016 року відповідно до районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» 2 учасникам антитерористичної операції та матері загиблого військовослужбовця виділено грошову допомогу на загальну суму 22 тис. грн. Виконкомами сільських та селищних рад також приділяється значна увага учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, виділяється матеріальна допомога на вирішення матеріально-побутових проблем. За період 2016 року виконавчими комітетами   сільських та селищнихрад виділено матеріальну допомогу 21 особі на загальну суму 20100 грн.

Відповідно до постанови КМУ №185 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби 3 особам виплачено допомогу на суму 5621,94 грн.

З метою посилення соціального захисту зазначеної категорії осіб в Маньківському районі  в травні 2015 року прийнято районну комплексну програму щодо медичного,  соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.   Відповідно до зазначеної програми військовослужбовцям надаються додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів місцевого бюджету. В лютому 2016 року на фінансування заходів програми виділені кошти в сумі 50 тис. грн. зокрема 12500 грн. використано на придбання 5 путівок в санаторій «Мошногір’я» на умовах співфінансування з обласним бюджетом. На даний час на обліку в управлінні для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 12 учасників бойових дій. Санаторно-курортні путівки для них можуть придбаватися як за рахунок коштів державного так і місцевого бюджету. Відділом освіти районної державної адміністрації на даний час оздоровлено 17 дітей учасників антитерористичної операції в дитячому позаміському оздоровчому таборі «Дивокрай» за рахунок наданої субвенції сільськими та селищними радами на суму 51 тис. грн.   

 Ірина Борисівна зазначила, що держаним бюджетом на 2016 рік також передбачені кошти для забезпечення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. За січень-липень 2016 року видано направлення 7 особам зазначеної категорії  з метою покращення їх стану  здоров»я.

Для направлення військовослужбовців на навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації в 2016 році району передбачені кошти в сумі 18800 грн.  У вересні 2016 року планується направити на професійно-технічне навчання та підвищення кваліфікації в «Маньківський спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України» 6 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції..

Станом на 01.08.16 на квартирному обліку перебуває 12 учасників антитерористичної операції. З метою забезпечення  житлом військовослужбовців в районі прийнято програму «Забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у 2016-2020 роках». Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів.

На даний час з районного бюджету виділені кошти в сумі 176 тис. грн для  забезпечення учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості нижніх кінцівок, автомобілем «Део Сенс».

 До обговорення даного питання  долучився головний спеціаліст у справах ветеранів війни та учасників АТО обласної державної адміністрації Сергій Лугеря,  додавши, що найближчим часом до обласного бюджету буде уточнення  і виділено учасникам АТО по 500 грн.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак наголосив, що в міру своїх можливостей районна влада допомагає і буде допомагати сім’ям загиблих військовослужбовців та учасникам АТО. Всі проблемні питання вирішуються як на місцевому, так і на обласному рівні.

Про забезпечення учасників АТО земельними ділянками для ведення індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва операції  доповіла заступник начальника - завідувач сектору державного земельного кадастру відділу Держгеокадастру у районі Наталія Кропивницька. Вона зазначила, що  статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  визначено пільги, якими користуються учасники антитерористичної операції та члени їх сімей. Пункт 14 статті 12 Закону передбачає першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для ведення особистого селянського господарства) учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

Між відділом Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області та органами місцевого самоврядування підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між територіальними підрозділами Держгеокадастру та органами місцевого самоврядування у вирішенні питань забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками. Сільськими, селищними радами Маньківського району на сесіях приймалися рішення «Про визначення земельних ділянок можливих для надання у власність учасникам АТО та членам сімей загиблих військовослужбовців». Перелік земельних ділянок по кожній сільській раді із зазначенням місця їх  розташування можна знайти на офіційному сайті відділу Держгеокадастру у Маньківському районі.

Також вона ознайомила учасників зібрання, що станом на 02.08.2016 року до відділу Держгеокадастру у Маньківському районі звернулося 142 учасника антитерористичної операції, яким надано правову та консультативну допомогу, з них: 64 особи отримали дозволи на розробку землевпорядної документації (57 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджено Відділом), 40 осіб готують пакети документів для подачі до Головного управління на отримання дозволу на виготовлення документації та 35 осіб отримали документи, які посвідчують право власності на земельну ділянку. 2 учасники антитерористичної операції скористалися своїм правом на отримання земельної ділянки для будівництва і обслуговування  жилого будинку, господарських будівель і споруд.

З  приводу виділення та узаконення земельних ділянок учасниками АТО було задано багато питань, на які чітко і в доступній формі відповів Костянтин Сапартаєвич та надав відповідні слушні пропозиції.

Долучився до обговорення питань землі голова райдержадміністрації Ігор Віштак, наголосивши,   що дані питання повинні вирішуватися не по одинці, а через  громадську організацію «Маньківської районної спілки ветеранів АТО»,  для чого і була створена дана громадська організація.

Заключне слово Ігор Віштак надав голові громадської організації «Маньківської районної спілки ветеранів АТО» Андрію Плахтію, який довів довідома керівництва області та району актуальні питання  усіх учасників АТО району, а саме:  запровадження пільгового кредитування учасників АТО, запровадження програми забезпечення житлом учасників АТО, працевлаштування демобілізованих учасників бойових дій, зокрема на вакантні посади до районного військового комісаріату.

Голова рйдержадміністраці Ігор Віштак запевнив, що в межах повноважень та згідно чинного законодавства районною владою робиться все можливе  для вирішення  проблемних питань учасників АТО з максимальним врахуванням їх пропозицій та побажань.

Зі свого боку заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв запропонував щоб демобілізовані військові службовці зверталися до нього особисто для визначення подальших кроків вирішення питань на рівні області.

Підсумовуючи робочу зустріч заступник голови облдержадміністрації  побажав всім учасникам зібрання, єдності, взаєморозуміння та взаємопідтримки. 

В свою чергу голова райдержадміністрації Ігор Віштак подякував Костянтину Омаргалієву за візит до району та змістовний діалог, а також   дав відповідні доручення відповідальним структурним підрозділам райдержадміністрації та надав пропозиції щодо подальшої роботи громадській організації «Маньківській районній спілці ветеранів АТО».