наверх ⇑

В районі активно проводиться робота з легалізації та виведення заробітної плати з «тіні»

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в Манькіському районі постійно проводиться робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні».

На черговому засіданні, що відбулося днями у кабінеті голови райдержадміністрації, обговорено проблемні питання, що виникли в результаті перевірки окремих підприємств та причини порушень чинного законодавства про працю. Провів засідання голова райдержадміністрації Ігор Віштак за участі голови районної ради Володимира Вовка та членів районної комісії.

Згідно порядку денного були розглянуті такі питання:

1. Підведення підсумків роботи попереднього засідання комісії.

2. Інформація державного інспектора з праці про перевірки на підприємствах району  з питань легалізації виплати заробітної плати.

 3.  Інформація  по підприємствах, які за даними поданих розрахунків форми 1-ДФ за 2 квартал 2016 року, виплачували найманим працівникам  заробітну плату (в еквіваленті повної зайнятості) менше законодавчо встановленого  мінімального розміру, менше середньої заробітної плати по регіону  та які зменшили фонд оплати праці у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

 Заслухано також звіти суб’єктів господарювання з даного питання.

Про результати роботи попереднього засідання комісії  голова державної адміністрації Ігор Віштак,  проінформував про те,  що за  результатами засідання міжвідомчої комісії Маньківської районної державної адміністрації  з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної  плати в районі,  від 19 жовтня  2016 року, ФГ «МІВ» у жовтні  збільшило середньомісячну заробітну плату до 2230 грн. ( у серпні вона становила 1550  грн.),  виплатило орендну плату за земельні частки (паї) у розмірі 5 відс. від грошової оцінки землі, а не 3 відс. та сплатило з неї податок на доходи фізичних осіб у сумі 30,4 тис.грн. СФГ «Корнійчук» у жовтні збільшило середньомісячну заробітну плату до 3500 грн. ( у вересні вона становила 3000 грн.). Також,  по СФГ «Щедрий край» збільшено середньомісячну заробітну плату  із 2580 грн. до 4177 грн., а по СФГ « Відродження»  сплачено  900 грн. податку на доходи фізичних осіб із виплачених дивідендів.

Наступним питанням була інформація державного інспектора з праці Ростислава Проценка про перевірки на підприємствах району з питань легалізації виплати заробітної плати, який проінформував про те, що за вересень-листопад 2016 року перевірено 15 суб’єктів господарювання, на території району щодо порушення податкового законодавства про працю. За поданням Маньківської райдержадміністрації  проведено перевірки щодо трьох осіб-підприємців, які продовжували використовувати найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Інформацію  по підприємствах, які виплачували найманим працівникам  заробітну плату з порушенням законодавства, інформувала головний державний ревізора-інспектор Маньківського відділення Уманьської ОДПІ Таїсія Шургай,  яка  повідомила про те, що за даними поданих розрахунків форми  1-ДФ за 2 квартал 2016 року окремі підприємства  виплачували найманим працівникам  заробітну плату (в еквіваленті повної зайнятості) менше законодавчо встановленого  мінімального розміру. Зазначені підприємства були запрошені на засідання.

Підбиваючи підсумок засідання, голова райдержадміністрації Ігор Віштак наголосив на збільшенні заробітної плати працюючим до рівня середньорайонної,а також вказав секретарю міжвідомчої комісії  районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі підготувати  звернення на управління Держпраці України у Черкаській області щодо перевірки підприємств, які, за даними Маньківського відділення Уманської ОДПІ, виплачують заробітну плату з порушенням законодавства.