наверх ⇑

В районі відбулись заходи до дня вшанування Героїв Небесної сотні

Минуло чотири роки з часу трагічних подій, внаслідок яких загинуло та померло від тяжких ран більше ста учасників Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні. Ті доленосні події назавжди закарбувалися у наших серцях нестерпним болем.

20 лютого в Маньківському районі відбулися заходи до Дня Героїв Небесної Сотні. Розпочалися заходи у с.Подібна покладанням квітів до пам'ятника Віктору Чернецю, який загинув 19 лютого 2014 року на трасі Одеса-Київ біля села Подібна, де жителями Маньківського та Уманського районів було встановлено блокпост, аби автобуси із спецпризначенцями не дісталися Києва.

Урочисте зібрання провів Подібнянський сільський головаї Валерій Кобзар. Зі словами вдячності та співчуття звернувся до дружини і матері Героя заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак. Учні Подібнянської школи прочитали зворушливі поетичні твори про трагічні події Майдану та подвиг Героїв Небеснох Сотні. Односельчани Віктора теплими словами вшанували пам'ять земляка. По завершенню відбувся молебень за невинно загиблими під час Революції Гідності.

Продовжидися заходи у районному центрі культури та дозвілля тематичним концертом-реквіємом.  В заходах взяли участь керівництво району, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств та організацій району, учасники АТО, учнівська молодь, громадськість та представники засобів масової інформації. На захід було запрошено дружину загиблого Героя Небесної Сотні Нталію Чернець та матір Любов Станіславівну Чернець.

Усі учасники дійства, затамувавши подих перенеслись спогадами у той трагічний для країни час  та хвилиною мовчання згадали усіх, хто загинув під час Революції гідності а також тих, хто віддав своє життя за Україну на Сході нашої держави. Тужливо і скорботно лунала  пісня "Гей, пливе кача..." - жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею загиблих героїв. У спомин про невинно розстріляних борців за справедливість запалено символічні вогні пам'яті.

Також на заході вшанували героїзм військових, які 18 лютого відзначають свій другий День народження - день виходу із м. Дебальцеве. 14 бійців із Маньківщини назавжди запам'ятають цей день - день виходу із пекла, адже солдати виходили з оточення без карт, під шквальним вогнем, прокладаючи собі дорогу через блок пости ворога, через коридор із танків і "градів".

Герої не вмирають! Вони живуть вічно в нашій пам'яті, в наших серцях, в наших піснях. Це намагалися передати під час художньої програми учасники заходу. Щемливо звучала музика, кожне слово ранило душу… Художні номери перепліталися зі словами ведучих. Здавалося, що говорило зранене серце матері, – такою є нині наша Україна...