наверх ⇑

В залі засідання райдержадміністрації відбулася нарада з сільськими, селищними головами

23 березня 2016 року в залі засідань районної державної адміністрації за участю голови райдержадміністрації Ігоря Віштака, першого заступника голови райдержадміністрації Оксани Юзвенко, начальника управління фінансів райдержадміністрації Світлани Самойленко, начальника УДКСУ у Маньківському районі Алли Безреброї, начальника управління агропромислового та економічного розвитку Тетяни Гетьман, головного спеціаліста сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Володимира Федорова, в.о. начальника філії маньківської райавтодор Олександра Заїчка відбулася нарада з сільськими, селищними головами.

На нараді розглянуто ряд важливих для району питань. Зокрема:

1. Про підсумки проведення «Операції - Урожай 2015»;

2. Про використання коштів екологічного податку;

3. Про ремонт доріг загального користування місцевого значення.

Про підсумки проведеної операції «Операції - Урожай 2015» поінформувала перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко, відзначивши, що за вказаний період було збільшено розмір орендної плати за паї з 4,6 % (2014 рік) до 6,0 % від нормативної грошової оцінки землі, легалізовано працю 94 найманих працівників у рослинництві, збільшено фонд оплати праці по підприємствах АПК на 984,7 тисяч гривень, залучено до декларування 426 одноосібників та 89 власників сільгосптехніки.

В ході проведення операції «Урожай-2015» відпрацьовано 97 ризикових сільгоспвиробників (у яких відсутня наймана праця, або недостатня кількість найманих осіб – у розрахунку 25 ос. на 1000 га). В результаті чого додаткові надходження ПДФО становили близько 555,4 тис.грн. 

В ході наради головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Володимир Федоров вкотре поінформував сільських голів про сфери використання коштів екологічного податку, адже органами місцевого самоврядування не приділяється належна увага ефективному використанню природоохоронних фондів.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак доручив сільським/селищним головам запланувати природоохоронні заходи на 2016 рік, наголосивши на необхідності розробки та погодження у встановленому законодавством порядку проектної документації на виконання таких заходів та вчасного і цільового освоєння коштів.

Начальник управління агропромислового та економічного розвитку Тетяна Гетьман довела до відома присутніх інформацію про внесення змін до Законів України «Про автомобільні дороги» та «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до яких органи місцевого самоврядування мають право брати участь у співфінансуванні ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування. Надала чіткі роз’яснення щодо порядку фінансування таких робіт та про погодження переліку об’єктів виконання робіт.

Особливу увагу під час наради було акцентовано на передачі повноважень органам місцевого самоврядування щодо реєстрації місця проживання громадян.

Керівник району наголосив на важливості цих питань, адже вони спрямовані на поліпшення умов життя громадян в районі, а також підтвердив готовність до максимального сприяння місцевим територіальним громадам у вирішенні організаційних та технічних питань.

Разом з тим акцентував увагу на необхідності злагодженої роботи органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації з метою створення сприятливих умов для співпраці.

За підсумками наради дано відповідні доручення.