наверх ⇑

В залі засідання райдержадміністрації відбулася нарада з сільськими, селищними головами

17 січня 2017 року в залі засідань районної державної адміністрації голова райдержадміністрації Ігор Віштак провів нараду з сільськими та селищними головами.

Також у нараді взяли участь заступник голови районної ради Світлана Лещенко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій. На нараді розглянуто ряд важливих для району питань. Зокрема:

1. Про виконання окремих показників місцевих бюджетів у 2017 році.

2. Про зміни в призначенні житлових субсидій.

3.Про внесення змін до Порядку проведення органами опіки та піклування діяльності, пов’язаних із захистом прав дітей.

З першого питання порядку денного щодо виконання окремих показників місцевих бюджетів у 2017 році проінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко, вказавши на  переваги реформи міжбюджетних відносин:

- місцеві органи влади можуть самостійно формувати та затверджувати свої місцеві бюджети, не чекаючи затвердження державного бюджету;
 - Міністерство фінансів не визначає і не доводить до місцевих бюджетів індикативні показники по доходах;

- значно розширено джерела наповнення місцевих бюджетів для забезпечення виконання органами місцевого самоврядування видаткових повноважень;
- запроваджено нові види міжбюджетних трансфертів (освітня та медична субвенції, базова та реверсна дотації);

 - у 2017 році розмежовано сфери відповідальності щодо утримання загальноосвітніх навчальних закладів (за рахунок коштів державного бюджету - утримання педагогічного персоналу, за рахунок місцевих бюджетів та додаткової  дотації – обслуговуючого персоналу та інші видатки з  утримання закладів);

- передано на фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів та додаткової дотації видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я;

- запроваджено програмно -цільовий метод складання та виконання районного бюджету.

Тобто, з боку держави, на законодавчому рівні забезпечено повну бюджетну самостійність та фінансову незалежність місцевих бюджетів.

На даний час, в рамках реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, проводиться активна робота по формуванню спроможних територіальних громад.

Інформацію щодо  змін в призначенні житлових субсидій до відома присутніх довела начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Загородна.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Плахтій довела до відома присутніх, що з метою захисту прав дітей, розлучених з сім’єю, на гарантовану їм законодавством державну допомогу, було опрацьовано механізм дій органів опіки та піклування з питань неухильного дотримання вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

В ході роботи засідання було з’ясовано, що найближчим часом державну допомогу отримає неповнолітня дитина, яка проживає на території району і є розлучена з сім’єю впродовж тривалого часу . Обговорювались й інші актуальні питання соціального захисту дітей, що потребують контролю з боку органів опіки та піклування.

Керівник району наголосив на важливості розглянутих питань, адже вони спрямовані на поліпшення умов життя громадян в районі, а також підтвердив готовність до максимального сприяння місцевим територіальним громадам у вирішенні організаційних та технічних питань.

Разом з тим Ігор Віштак акцентував увагу на необхідності злагодженої роботи органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації з метою створення сприятливих умов для співпраці.

За підсумками наради дано відповідні доручення.