наверх ⇑

Важливі для району питання розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації

28 вересня 2017 року  під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ.

На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема: про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства соціальної сфери району до опалювального сезону 2017-2018 рр; про покращення доступності послуг та якості послуг, що надаються органами державної влади та місцевого самоврядування; про виконання законодавства України щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та різне.

Про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства соціальної сфери району до опалювального сезону 2017-2018 рр. виступила начальник відділу містобудування архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Алла Пашніна. Вона зазначила, що на сьогодні на території району завершується підготовка до опалювального сезону 2017 - 2018 років, системно у плановому порядку здійснювались намічені заходи у сфері житлово-комунального господарства, соціальної і транспортної інфраструктури. Алла Іванівна зауважила, що в ході даної роботи значна увага була приділена підготовці закладів освіти. В котельнях усіх навчальних закладах проведено поточні ремонти та гідравлічні випробування трубопроводів, проведено перевірку та підписано акти готовності теплових господарств загальноосвітніх навчальних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період.

Для того, щоб забезпечити сталу роботу закладів медицини в період опалювального сезону також проведено низку підготовчих закладів, а саме: проведено ремонт систем тепло- та водо мережі, а також мережі водовідведення з гідравлічним випробуванням; завершуються роботи з утеплення та ущільнення дверних та віконних конструкцій; до 1 жовтня керівництвом планується підписання актів готовності всіх закладів.

Також, Алла Пашніна наголосила, що спільними зусиллями органів місцевого самоврядування та за кошти товаровиробників району проведено ремонтні роботи закладів культури, поточні та капітальні ремонти дошкільних навчальних закладів району. Більшість закладів культури та дошкільних навчальних закладів опалюються твердим паливом, а тому заготівля палива для них запланована на жовтень місяць.

До обговорення даного питання долучилися начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Безверхий, начальник комунального підприємства «Комунальник-М» Григорій Обараз та начальник відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Наталія Бацай.

Про покращення доступності послуг та якості послуг, що надаються органами державної влади та місцевого самоврядування доповіла  начальник відділу з питань надання адміністративних послуг районної державної адміністрації Інна Димитрова. Вона зазначила що для якісного та в повному обсязі надання адміністративних послуг через ЦНАП 06 червня 2017 року розпорядженням  №156 Маньківської районної державної адміністрації затверджено перелік адміністративних послуг, в кількості сімдесяти семи послуг. На кожну послугу розроблено і затверджено інформаційні та технологічні картки в яких відображено місцезнаходження центру, графік роботи, перелік документів,  які потрібні для надання адміністративної послуги, зразки заяв.За період січень-серпень 2017 року відділом з питань надання адміністративних послуг було надано 6821 послугу, з них найбільше послуг відділу держгеокадастру – 3953, реєстрації речових прав на нерухоме майно- 1754, послуг Державної міграційної служби – 676, реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців -374.

За період січень – серпень від надання адміністративних послуг  до місцевого  бюджету надійшло 203,3 тисячі гривень: з них 24,4 збір за адміністративні послуги по юридичних та фізичних особах та 178,9тис. грн. адміністративний збір за реєстрацію нерухомого майна.    На матеріально – технічне забезпечення Маньківською районною радою з районного бюджету було виділено кошти в сумі 38,1тис. грн. для придбання паперу та канцелярського приладдя,  офісних меблів,  офісної техніки, оплати послуг. 

Доповнили дане питання начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Тетяна Плахтій та державний кадастровий реєстратор відділу у Маньківському районі Головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Віталій Умеренков.

Про виконання законодавства України щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції доповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  Людмила Загородна. Вона зазначила, що станом на 01.09.17 в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на персоніфікованому обліку осіб, які мають право на пільги,  з числа учасників АТО перебуває:

176 учасників бойових дій; 20 інвалідів війни; 2 члени сім’ї загиблого ветерана війни. В поточному році надано пільг  вказаній категорії осіб на суму 523 тис. грн.

За рахунок коштів районного бюджету в 2016 році для військовослужбовця, в якого ампутовані обидві ноги надано цільову допомогу на придбання автомобіля в сумі 184 тис.грн.

За період 2016-17 років відповідно до районної комплексної програми «Соціальний захист ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» 7  сім’ям  учасників антитерористичної операції виділено грошову допомогу - 41 тис. грн. Виконкоми сільських та селищних рад також не стоять осторонь, надають фінансову підтримку учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей на лікування, покращення матеріального становища, до святкових дат та  інше. За вказаний період виділено матеріальну допомогу 236 особам на загальну суму 257,8 тис грн.

З метою посилення соціального захисту зазначеної категорії осіб в районі діє районна Комплексна програма щодо медичного,  соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Відповідно до зазначеної програми військовослужбовцям надаються додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів місцевого бюджету.

Згідно чинного законодавства учасники антитерористичної операції мають право на виділення земельних ділянок. Станом на 01.09.2017 року  у Маньківському районі подали документи – 233 учасники антитерористичної операції та члени їх сімей;  надано 159 дозволів на розробку землевпорядної документації по передачі у власність земельних ділянок загальною площею 297,28 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності Маньківського району.

Участь в обговоренні питання виконання законодавства України щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції також взяли директор Маньківського районного центру зайнятості населення Галина Гаврилюк та в.о. начальника відділу у Маньківському районі Головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Віктор Гончар.

Наприкінці засідання колегії голова райдержадміністрації Ігор Віштак вкотре акцентував увагу сільських та селищних голів на використанні коштів природоохоронного фонду, а також поінформував щодо перевірок стану виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських та селищних рад. Ігор Анатолійович зазначив, що при виконанні делегованих повноважень є ряд недоліків та порушень, наголосив на необхідності більш відповідального ставлення очільників сільських та селищних громад до даної роботи, а також зауважив, що крім планових перевірок стану виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади, за необхідності проводитимуться й позапланові перевірки.

За підсумками колегії з усіх  питань порядку денного дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.