наверх ⇑

Вчора пенсіонер, сьогодні – студент.

І все ж таки ми крокуємо до Європи. Не сказати, що дуже впевнено і швидко, але все ж крокуємо. І хоча Університет третього віку в Україні відкрив свої двері для пенсіонерів  уже більш  як п’ять років,  в  нашому  селищі  мить першого подиху Старого Світу   настала лише 24 червня 2016 року в Центральному Будинку Культури.  Це було відкриття кімнати психолога відділення денного перебування, на базі якого функціонуватиме Університет третього  віку і клуби за інтересами. І мені , Олександрі-Анастасії Кищук, пощастило не просто бути свідком цього дійства, але і стояти у перш витоках зародження цього проекту у рідному селі.

У невеличкій кімнаті, але  без обшарпаних стін і затхлого запаху минувших століть. З портретами визначних людей на стінах, як це має бути, - зібралось близько тридцяти  людей поважного віку, які вийшовши на пенсію не втратили жаги і бажання навчатись новому. Споглядаючи цю картину, коли вони піднімаються по сходинках  назустріч тому самому нововведенню, хочеться зробити все від нас залежне, аби в кінці-кінців зустріч і вся подальша робота не закінчилась повним фіаско. Та і повертаючи час назад, до цієї миті  - 24 червня – передував не один місяць підготовки.

Не обійшлось без благодійної допомоги небайдужих людей, а саме: народного депутата В. М. Ничипоренка, який допоміг з ремонтом; Ю. М. Безверхого , що відгукнувся на прохання знайти  інвентар для кімнати (дошка, парти і стільці); ПП «Северин» - поміч в умеблюванні кімнати психолога та М. Р. Лещенка – допомога у придбанні короваю та можливістю ласувати  смачними яблуками.

Повертаючись знову до подій 24 червня, коли в одній кімнаті психолога було ніде яблуку впасти, хоча всі з нетерпінням очікували, що ж станеться далі. Все розпочалось тихо, хоча і урочисто, без помпи  і зайвих красивих слів, -  з притчі. Потім до привітань і побажань світлого майбутнього і плідної праці долучились  заступник начальника управління соціального захисту І. Б. Гуляща, директор територіального центру – Ю. І. Панчук-Золотухіна, завідувач відділення соціальної адаптації  Н. О. Дяченко. Після закінчення кожного виступу кімнату заполоняли оплески членів клубу за інтересами «Розвиток», бо саме таку назву отримала філія відділення денного перебування в Маньківці, -  і по закінченню всі пригощались чаєм, короваєм та яблуками.

День видався дуже спекотним. Хоча це не дивно, таким же спекотним від був і 26 червня, саме в цей день відбулась перша зустріч членів клубу «Розвиток». За круглим столом всі намагались посягнути  тонкощі інтерпретації малюнкової методики «Неіснуюча тварина». Прислухуючись до кожного слова, вдивляючись на свій малюнок так, ніби вперше його бачиш, хоча сам кілька хвилин тому створив його, всі приготувались стати трішки ближчими до розуміння себе і свого «внутрішнього Я». Так, перша зустріч факультативу з психології була цікав

ою і плідною для обох сторін – психолога і членів клубу. Маємо надію, що подальші зустрічі принесуть стільки ж задоволення для кожного, хто завітає на зустріч.

Унікальність і привабливість цього кабінету не тільки в можливості стати студентом Університету третього віку,  але і в можливості знайти нових друзів та і просто поспілкуватись з людьми на різноманітні теми: онуки , серіали, консервування, сад, город і т.п.. Кожен член клубу за інтересами «Розвиток» має можливість займатись лікувальною фізкультурою, навчитись англійської мови,  комп’ютерної і телефонної грамотності, відкрити в собі нові таланти (театральні, малюнкові, викладацькі).

Немає єдино прописаного віку, коли людина має навчатись новому. Вчора пенсіонер, а сьогодні – студент.  Думаю, для молодого покоління така жага до навчання має стати гарним прикладом, бо бажання посягати нове, відкривати , здавалось, такі далекі горизонти і стати ближчими до кордону, який вчора здавався недосяжним – можливо в цьому і є мета будь-якого навчання.

О. – А. Кищук

(психолог відділення денного перебування)