наверх ⇑

Відбулась нарада з питання добровільного об’єднання територіальних громад та інших важливих питань

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, які повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Тож, у районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Так, днями у районній раді відбулась робоча нарада з головами  сільських та селищних рад району з цього питання. Нараду провели голова районної ради Володимир Вовк та голова райдержадміністрації Ігор Віштак.  

Начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман поінформувала присутніх про перші послідовні етапи процесу об’єднання, що передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та механізм надання державної підтримки об´єднаним територіальним громадам. У презентації, представленій Тетяною Дмитрівною, докладно було описано перспективну модель реформування району з 23 сільських та селищних рад у 3 об'єднані спроможні громади  з населенням від 4 до майже 15 тисяч жителів.

В презентації йшлося про принципи та законодавчу базу добровільного об´єднання територіальних громад, створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету та об'єднання їх комунального майна, оскільки окремі територіальні громади району не володіють достатніми матеріальними і фінансовими ресурсами, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

Тетяна Гетьман наголосила, що згідно із цим Законом, ініціатором об´єднання територіальних громад має бути сільський, селищний голова, який звертається до сільських, селищних голів сусідніх територіальних громад з пропозицією розпочати процедуру об´єднання територіальних громад згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів перспективним планом формування громад відповідного регіону.

Від сільських та селищних голів надійшло багато запитань щодо обгрунтування позитивних перспектив процесу об'єднання. Про фінансові переваги та особливості даних реформ докладні роз'яснення надала начальник фінансового управління Світлана Самойленко.

Звичайно, запровадження таких суттєвих реформ викликає безліч питань та вагань. Кожен із присутніх мав можливість донести до учасників зібрання свою думку. Пропозицією переважної більшості присутніх на нараді стала ініціатива проведення широкої роз'яснювальної роботи серед населення щодо процесу об'єднання, залучаючи до цього депутатів місцевих рад. Також щодо процесу добровільного об'єднання у спроможні громади більшістю сільських та селищних голів було запропоновано ініціювати об'єдання навколо Маньківської територіальної громади, оскільки у селищі зосереджено багато районних соціально важливих закладів та установ.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак з розумінням поставився до такої думки, але рекомендував прискорити проведення громадських слухань щодо добровільного об'єднання територіальних громад та обговорені результати проведених громадських слухань розглянути на сесіях місцевих рад.

Також Ігор Анатолійович наголосив сільським і селищним головам на важливості відновлення у населених пунктах району систем оповіщення громадян на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, а також, з початком опалювального сезону, необхідності проведення заходів із протипожежної безпеки, зокрема створення умов у зимовий період для можливості забору води пожежно-рятувальною технікою. Також голова адміністрації нагадав головам громад, що для здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння органи місцевого самоврядування за рішенням територіальних громад, а також керівники суб’єктів господарювання можуть утворювати пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення добровільної пожежної охорони.

Далі на нараді було розглянуто ще ряд важливих питань. Було прийнято відповідні рішення та дано ряд доручень відповідним структурам.