наверх ⇑

Відбулася чергова робоча нарада з сільськими та селищними головами

Днями  голова районної державної адміністрації Ігор Віштак провів робочу нараду з сільськими та селищними головами щодо проблемних питань району. У нараді також взяли участь заступник голови районної ради Світлана Лещенко та заступник голови райдержадміністрації Олег Філіпчак.

            На порядок денний виносились наступні питання:

Про забезпечення фінансування закладів освіти та охорони здоров’я району до кінця бюджетного року.

Про пасажирські перевезення у районі.

Про ремонт доріг загального користування місцевого значення та комунальних доріг.

Про підготовку до місцевих виборів.

Про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях

Головний  лікар Маньківської районної лікарні Юрій Кулик проаналізував стан надання сільськими та селищними радами субвенцій до районного бюджету на фінансування закладів охорони здоров’я. Також він оголосив цифри в розрізі населених пунктів щодо дефіциту на виплату заробітної плати  та за енергоносії.

Щодо фінансування закладів освіти  (харчування, організація підвозу дітей, погашення дефіциту по заробітній платі та енергоносіях тощо) поінформував начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий.

Начальник фінансового  управління районної державної адміністрації Світлана Самойленко детально проаналізувала стан фінансування закладів освіти та охорони здоров’я району до кінця бюджетного року.

Проаналізувала стан пасажирських перевезень у районі начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації  Тетяна Гетьман. Вона акцентувала увагу присутніх на питанні транспортного сполучення з віддаленими та малонаселених сіл, невиконання рейсів за такими маршрутами. Також Тетяна Дмитрівна зауважила, що основна причина невиконання рейсів – збитковість маршрутів через зростання цін на паливно-мастильні матеріали, постійне скорочення пасажиропотоку. Вона повідомила також, що перевізником пропонується встановлення середньої вартості за проїзд по кінцевих точках маршрутів, а також є можливість по деяких маршрутах пустити додаткові рейси.

В ході обговорення даного питання було вирішено запустити експериментальні маршрути з метою визначення їх доцільності.

Про стан пільгових перевезень у районі доповіла заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації – начальник відділу з питань праці, інвалідів та ветеранів Ірина Гуляща. Вона зауважила, що, на жаль, не вс сільські та селищні ради перерахували кошти на відшкодування перевізникам збитків від перевезення населення пільгових категорій.

Про ремонт доріг загального користування місцевого значення та комунальних доріг доповіли начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації Тетяна Гетьман та головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Олександр Шалай.

Начальник фінансового  управління районної державної адміністрації Світлана Самойленко доповіла щодо стану співфінансування ремонту доріг загальнодержавного значення відповідно до обласної  програми фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаської області на 2016-2018 роки. За умов недостатнього фінансування та враховуючи першочерговість виконання ремонту на головних магістралях області, Служба  автомобільних доріг  зверталася до місцевих адміністрацій, районних рад та об’єднаних громад розглянути можливість співфінансування ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, щоб покращити стан під’їзних доріг до населених пунктів, підвищити безпеку руху громадян.

Щодо підготовки до місцевих виборів перед сільськими, селищними головами виступила начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації Наталія Іванова. Вона повідомила присутніх, що Центральною виборчою комісією України затверджено календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах, проведення яких заплановано у жовтні цього року.

Про заходи з організації оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях повідомив головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату районної державної адміністрації Володимир Федоров.

Під час обговорення питань порядку денного, доповідачі надали відповіді на всі задані сільськими та селищними головами питання. За результатами наради голова райдержадміністрації Ігор Віштак дав відповідні доручення та визначив строки їх виконання.