наверх ⇑

Відбулись заходи з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який був офіційно введений Президентом України в 2006 році. Цей день для вшанування ліквідаторів обрано не випадково. Саме 14 грудня 1986 року Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий саркофаг, на Чорнобильській атомній електростанції.
Напередодні цієї пам'ятної дати керівництво району, представники трудових колективів, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їх рідні, громадськість поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам аварії.

Вшанувальні заходи продовжилися у читальному залі районної бібліотеки, де відбулася зустріч у форматі «круглого столу» з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, керівництвом району та керівниками і представниками районних управлінь, відділів та служб.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

У ході зустрічі обговорено питання соціального і медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок робіт з ліквідації наслідків старшної катастрофи, зокрема було акцентовано увагу на тому, що ліквідаторам варто  скористатися правом безоплатного санаторно-курортного лікування.

Також пристуні отримали роз'яснення щодо нового механізму виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. "Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ “Ощадбанк” щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком. Важливо! Заощаджені кошти можна буде отримати за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишкам, які утворилися станом на 1 червня через АТ “Ощадбанк”." - зауважила заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина Гуляща.

Урочистості на заході додали концертні номери, підготовлені працівниками районного центру культури і дозвілля.