наверх ⇑

Відбулися урочисті заходи з нагоди 95-річчя Маньківського району

В Україні є місця, де кожен куточок дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Така і наша Маньківщина. Тому 95-та річниця створення району, яка відзначалася теплого вересневого дня — хвилююча і радісна подія для всіх жителів району. Це гарна нагода віддати шану тим, хто творив його минуле, осмислити день сьогоднішній, отримати наснагу та натхнення для нових добрих справ.

Історія нашого народу – це зіткане полотнище з історії населених пунктів, яке складається з життєвих історій жителів краю. Наш район –  це велика родина, яка всі ці роки вплітала свої напрацювання на благо рідної землі.

Гордістю нашого району є всі його жителі, які небайдужі до його долі, які тут живуть і працюють, щоб зробити ще кращим, заможнішим і привабливішим. Тому ми всі разом пишаємося успіхами, переймаємося всіма проблемами району і щиро віримо, що попри всі негаразди ми зможемо зробити так, щоб щастя та добробут жили на кожній вулиці, у кожному домі, в кожній родині, поєднуючи всіх нас у згуртовану та небайдужу громаду району.

Святкування річниці, яке відбулося в приміщенні Маньківського районного центру культури та дозвілля, розпочалося з історичних оповідок про наш район, згадавши і голодомор 32-33-го років, який забрав життя мільйонів українців, і криваві роки 1941-45-го років, які принесли біль і страждання майже в кожну українську родину. На сьогодні  живими залишилося лише 12 ветеранів.

Не забули також згадати й Афганську війну, в якій наші мужні воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль і до останнього захищали інтереси багатостраждального народу. Не залишили поза увагою і Чорнобильську катастрофу, яка сколихнула не лише Україну, а й увесь світ. Також було згадано і Революцію Гідності 2013 року, яка хоч і сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми свого призначення, але й залишила гіркий слід у серці кожного з нас. А початок антитерористичної операції навесні 2014-го року –  це одна з найстрашніших сторінок в історії нашої держави, адже за чотири роки тисячі загиблих, сотні безвісти зниклих, скалічені людські тіла, душі, долі… Щемкою хвилиною мовчання пом’янули тих, хто вже ніколи не повернеться, навіки залишившись у наших серцях.

Також на святі були присутні заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації К. С. Омаргалієв, який від імені голови ОДА Ю. О. Ткаченка привітав жителів Маньківщини зі святом та презентував портрет Т. Г. Шевченка та рушник, вишиті черкаськими майстрами, та делегації з Уманського, Христинівського і Монастирищенського районів, які теж промовили вітальні слова та вручили пам’ятні подарунки.

До вітального слова були запрошені депутат Черкаської обласної ради О. Ф. Северин, колишній голова Маньківської райдержадміністрації, голова районної ради 2004-2006 років П. М. Сметана, почесний громадянин Маньківського району, колишній редактор районної газети «Маньківські новини», ветеран журналістики, член спілки журналістів України, активіст громадського життя cелища Й. П. Оленчук та керівник секретаріату Черкаської організації Партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» С. Л. Рубан, які привітали жителів району зі святом і висловили надію на краще майбутнє не тільки Маньківщини, а й усієї України. А голова Маньківської районної державної адміністрації 1996-1999 років П. К. Почапський надіслав вітальний адрес, у якому зазначив, що жителі нашого району дуже працьовиті і гостинні люди, які люблять свій край і примножують його красу, та побажав усім маньківчанам міцного здоров’я, поліпшення добробуту, нестримної енергії, злагоди та родинного затишку.

Традиційно на Маньківщині з нагоди ювілейних дат вшановують людей, які своєю працею,вмінням і талантом зробили значний внесок у розбудову нашого краю. Нашому району є ким пишатися. Отож, рішенням комісії районної ради за високий патріотизм, відданність своїй справі та з нагоди відзначення 95-ої річниці утворення Маньківського району медаллю «За заслуги» було нагороджено М. В. Полюгу, В. В. Клочана, М. П. Лукашенка, С. Г. Поліщука, М. Д. Свириду, Р. М. Підвисіцького, В. П. Шевченка та О. М. Гоменюка. А грамотами районної державної адміністрації було відзначено В. С. Руденка, Йоханна Венцля, М. І. Полюгу, С. П. Кожухаря, А. Т. Гоменюка, Н. В. Купченко та В. Ф. Пензая.

Для вручення дипломів і грошових сертифікатів переможцям і призерам «Конкурсу на кращу організацію медичного обслуговування сільського населення» було запрошено секретаря фракції Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» у районній раді Т. В. Жайворонок, яка теж привітала жителів району зі святом та вручила відзнаки ФАПам сіл Поташ, Подібна та Кути.

Змістовною та надзвичайно зворушливою була концертна програма, переплетена короткими історичними відомостями про кожен населений пункт нашого мальовничого краю. Учасники художньої самодіяльності району декламували вірші про село та Україну, лунали українські пісні й виконувалися хореографічні композиції. Під час усього святкування глядачі мали змогу переглянути архівні відео про наш район.

Підвечір традиційно жителям селища було організовано виступ духового оркестру під керівництвом Анатолія Шинкаренка.

По завершенні урочистостей та святкових концертів для молоді була проведена  дискотека. На якій юні маньківчани мали змогу розважитись, потанцювати та просто весело провести час у великій дружній компанії.

Тому нехай усіх нас об’єднує спільна мета — робити все можливе, щоб і надалі у віках жила наша Маньківщина. А для її досягнення ми бажаємо кожному з вас міцного здоров’я, родинного добробуту, достатку, мирного неба над головою, щедрої долі, сили й наснаги в усіх справах, взаєморозуміння між старшим та молодшим поколіннями і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної землі.

Переконані, що тільки спільною працею можна реалізувати мрії, об’єднані спільною вірою у перемогу добра і справедливості ми зможемо упевнено рухатися дорогою розбудови нашого спільного дому – України.

 

Н. Петрушевська