наверх ⇑

Відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

На Маньківщині відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

22 січня 2015 року в Маньківському районному центрі культури і дозвілля відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України, в яких взяли участь представники органів виконавчої влади, районної ради, підприємств та організацій райцентру, сільські та селищні голови,  громадські активісти та молодь.

З визначним державним святом і 96-ою річницею проголошення Акта Злуки привітав присутніх голова Маньківської районної державної адміністрації Олександр Таран. Зокрема, Олександр Олексійович відмітив, що 22 січня 1919 року збулася віковічна мрія українського народу жити однією сім'єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розірваній між ворогуючими державами. «Здійснилось те, чим жили і за що вмирали кращі сини України. На превеликий жаль, зараз наша країна і наш багатостраждальний народ переживають ще одне тяжке, болюче і жорстоке випробування – збройну агресію з боку сусідньої Росії, інформаційний тиск, що сіє розбрат і нерозуміння в нашому суспільстві. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє нашої держави. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає. Ми маємо зруйнувати кордони у наших серцях, врахувати уроки історичних помилок і згуртуватися задля зміцнення добробуту наших родин, в ім’я побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки» - зазначив очільник району.

Перед присутніми з історичним екскурсом виступив вчитель-історії, краєзнавець Владислав Буханець «У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.    

Західноукраїнські землі входили до складу Австро-Угорщини, але, на відміну від східних земель, тут українці мали ряд політичних свобод і всебічно розвивали культурне та громадсько-політичне життя.Об’єднання мало і практично-політичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації збройних сил та взаємної допомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набуло форми агресії.»

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять всіх полеглих за гідність та свободу українського народу, за територіальну цілісність нашої держави.

В ході заходів було покладено квіти до меморіальної дошки Героям України та до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Всі присутні мали можливість насолодитися тематичною концертною програмою, яку підготували працівники РЦКД. По завершенню урочистостей молодь і учасники заходів створили символічний ланцюг єднання.