наверх ⇑

Відбулися збори громади у селі Русалівка

 07 квітня 2017 року відбулися загальні збори громадян села Русалівка. У зібранні взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Світлана Павленко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, помічник народного депутата Валентина Ничипоренка Валентин Балабак.

  Відповідно до порядку денного на початку загальних зборів сільський голова Людмила Раш звітувала перед громадою про проведену роботу упродовж 2016 року, зробила акценти на місцевому бюджеті, його надходженнях та видатках, інформувала присутніх про роботу та утримання об’єктів соціальної сфери, а також ознайомила присутніх з перспективами розвитку населеного пункту. У ході доповіді заслухано та схвалено використання коштів самооподаткування за 2016 рік та визначено розмір самооподаткування  на 2017  рік. Людмила Станіславівна позитивно відзначила  роботу депутатів, подякувавши їм за активність та ініціативність.

Під час зустрічі представники владних структур району відповіли на запитання мешканців села щодо розвитку населеного пункту, шляхів вирішення  соціальних питань та перспективи територіального об’єднання громадян.

  У ході зборів громадянами села Русалівка було порушено ряд проблемних питань:  благоустрій кладовища, централізований вивіз сміття, розміру орендної плати за земельні паї, а також оновлення сценічних костюмів  для колективу художньої самодіяльності.

Голова райдержадміністрації Ігор Віштак навів дані щодо показників соціально-економічного розвитку району за 2016 рік  та плани розвитку на 2017 рік, ознайомив присутніх з результатами виконання районних програм розвитку та кроками районної влади у напрямку підвищення соціальних стандартів на селі. Також проінформував жителів Русалівка  щодо проведення реформ:

- Децентралізація – це, в першу чергу, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зрозуміло, що передбачається посилення бюджетної відповідальності через механізм запровадження власних податків та права розпоряджатися ними. Внаслідок реформи децентралізації громади, органи місцевого самоврядування району отримають повноваження, а під повноваження – необхідні ресурси. Органи місцевого самоврядування відповідатимуть за шкільну та дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня (амбулаторії, поліклініки), заклади культури, благоустрій, як то освітлення вулиць, стан доріг, громадський порядок, та багато інших важливих повсякденних питань.

- Та головне – контроль за владою на місцях будуть здійснювати самі люди. У законі про місцеве самоврядування обов’язковим є залучення мешканців, членів громади, до спільної роботи. Чим сильнішою буде громада, тим сильнішим буде місцеве самоврядування, - наголосив Ігор Анатолійович.

Про благодійну діяльність народного депутата України Валентина Ничипоренка доповів його помічник Валентин Балабак.

 За результатами сходки громадян дано доручення відповідним структурам вжити заходів щодо вирішення проблемних питань, які турбують населення.