наверх ⇑

Відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації

24 вересня голова райдержадміністрації Анатолій Риженко провів чергове засідання колегаї райдержадміністрації.

Порядком денним засідання було передбачено розляд наступних питань: про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 року, про стан впорядкування документів Національного архівного фонду Маньківської районної державної адміністрації і органів місцевого самоврядування та передачу в архівний відділ районної державної адміністрації на державне зберігання, про підсумки роботи закладів культури району та стан забезпеченості професійними кадрами.

Хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону 2020-2021 років у своїй доповіді проаналізувала головний спеціаліст відділу будівництва, інфраструктури, енергетики та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Катерина Захарчук. Вона зазначила, що підготовка до опалювального сезону в районі триває згідно плану заходів, затвердженого розпорядженням районної державної адміністрації від 21.05.2020 № 83 «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років». Відділом будівництва, інфраструктури, енергетики та житлово-комунального господарства здійснюється постійний контроль щодо стану підготовки органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, КП «Комунальник-М» до осінньо-зимового періоду 2020/21року. 31.08.2020 відбулося засідання чергове районного оперативного штабу з координації робіт щодо своєчасної підготовки до стабільної роботи в осінньо-зимовий період, за результатами надано доручення відповідальним виконавцям. Середній показник стану підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року визначено на рівні 95 %.

За тим Катерина Володимирівна детально зупинилася на аналізі стану підготовки до осінньо-зимового періоду у галузі житлово-комунального господарства, у освітній галузі, у сферіі охорони здоров'я, культури, в системі соціального захисту населення. Також вона проаналузувала стан готовності до зимового періоду служб ПАТ "Уманьгаз", Маньківського РЕМ, зупинилася на підготовці доріг та дорожнього господарства та впровадженні енероефективних заходів в районі.

З даного питання членами колегії було окреслено коло проблемних питань. Було затверджено ряд доручень.

Щодо стану впорядкування документів Національного архівного фонду Маньківської районної державної адміністрації і органів місцевого самоврядування та передачу в архівний відділ районної державної адміністрації на державне зберігання виступила начальник архівного відділу районної державної адміністрації Ганна Савранська. Вона повідомила, що юридична особа, що припиняє свою діяльність, здійснює експертизу цінності документів, що утворилися в її діяльності, науково-технічне опрацювання документів постійного, тривалого (понад 10 років) зберігання, з кадрових питань (особового складу). Погосподарські книги, будинкові книги, документи нотаріальних дій, земельно-кадастрова документація вносяться в окремі описи справ відповідно до зазначених категорій документів.

Схвалені ЕК юридичної особи проєкти описів справ та акта про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, подаються на розгляд ЕК (ЕПК) відповідно до встановленого законодавством порядку.

Документи Національного архівного фонду передаються в упорядкованому стані за актом приймання-передавання до архівного відділу райдержадміністрації.

До архівного підрозділу територіальної громади в упорядкованому стані передаються за актом:

  • Документи, строки зберігання яких не закінчилися, у т.ч. погосподарські книги, будинкові книги, документи нотаріальних дій, земельно-кадастрова  документація (за описами, що складаються окремо на кожну зазначену категорію документів).
  • Документи з кадрових питань (особового складу) – за відповідними описами справ.
  • Документи, не завершені у діловодстві – за номенклатурою справ або здавальними описами справ довільної форми.

Документи з кадрових питань (особового складу) за рішенням юридичної особи територіальної громади можуть передаватися за описами справ до Трудового архіву, що функціонує на території громади. Але до Трудового архіву передаються документи тільки ліквідованих організацій. Анна Григорівна наголосила, що все, що велося в діловодстві, повинно бути збережено, впорядковано і внесено в описи справ, справи повинні бути передані актами прийому-передачі. Кожна справа повинна мати свій порядковий номер. Де все це буде зберігатись – на це буде відповідне рішення, нові рекомендації затримуються.

Начальник сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації Анатолій Шинкаренко проаналізував роботу закладів культури району та стан забезпеченості професійними кадрами.

Анатолій Васильович детально зупинився на проблемах та досягненнях галузі культури: "Гостро постає проблема забезпечення сфери кваліфікованими кадрами. Прикладом правильної кадрової політики може слугувати РЦКД.  Всі працівники центру мають фахову спеціальну освіту.  Для виправлення  ситуації  потрібно якомога активніше  сприяти  залученню  молоді  в  гуртки  художньої  самодіяльності  з тим, щоб  потім  направляти   їх  на  навчання  в  культурно мистецькі заклади. Для того, щоб до нас прийшла молодь, ми повинні забезпечити відповідні умови та якісні заняття в колективах художньої самодіяльності. Якість роботи колективу може забезпечити тільки фахівець. До речі, в цьому році ми не направили жодної дитини для навчання в мистецькі заклади. Поряд з цим ми забули про практику запрошення молодих фахівців для роботи в закладах культури району, створивши їм сприятливі умови для роботи і проживання,  та виплачуючи  заробітну  плату  в  повному  обсязі. Прикладом  цього є РЦКД  та  ДШМ,  які  запросили на роботу  та працевлаштували 5 молодих фахівців. Дбати  про  духовні  підвалини життя підростаючого покоління  справа нелегка,  але вкрай  необхідна.  В  закладах  культури  району  діє  165  клубних  формувань, в  яких задіяно близько 536 дітей.  346 дітей навчається в  Маньківській  дитячій  школі  мистецтв.  Працівники  культури   докладають  максимум  зусиль,  вміння,  педагогічного хисту для того, щоб привити дітям любов до прекрасного, навчити їх розуміти мистецтво, засівають  зерна культури,  які  в майбутньому дадуть добрі паростки  культурної  європейської  нації."

Щодо залучення до оподаткування власників земельних часток (паїв) виступила для очільників теиторіальних громад начальник Маньківської державної податкової   інспекції Уманського управління Головного управління державної  податкової служби у Черкаській області Юлія Гладченко.

За підсумками колегії з усіх  питань порядку денного дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.