наверх ⇑

Відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації

У серпні  під керівництвом голови районної державної адміністрації Ігоря Віштака відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ.

         На засіданні колегії було розглянуто низку питань, зокрема:

  1. Про підсумки соціального і економічного розвитку району за І півріччя 2017 року.
  2. Про підсумки виконання бюджету району за І півріччя 2017 року та завдання щодо його виконання за 9 місяців 2017 року.
  3. Про підготовку навчальних закладів до нового навчального року.

  Щодо підсумків економічного і соціального розвитку району за півроку з доповіддю виступила начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман. Вона зазначила,  що У І півріччі 2017 року в економіці району досягнуто позитивних тенденцій в інвестиційній діяльності, прирості обсягів виробництва сільськогосподарської продукції.

         За підсумками І кварталу 2017 року обсяг капітальних інвестицій в економіку району становить 46,9 млн. грн, що на рівні минулого року. Обсяг прямих іноземних інвестицій у січні-березні 2017 року становить 4072,5 тис. дол. США. Тетяна Дмитрівна детально проаналізувала стан соціально-економічного розвитку району по різних галузях. Зокрема в галузі сільського господарства району здійснювали діяльність 148 підприємств та організацій.

У обробітку сільськогосподарських підприємств, фермерів та одноосібників знаходиться близько 63 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких рілля складає 57559 га.

На сьогодні  всіма категоріями господарств завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур на площі 18,9 тис. га, з урожайністю                  38,6 ц/га.

Невід’ємною галуззю сільського господарства є тваринництво. На даний час у районі тваринництвом займаються дев’ять господарств. У січні-липні 2017 року у господарствах району спостерігалась тенденція до збільшення поголів’я ВРХ. В таких господарствах, як ТОВ «Кищенці», ТОВ «Дзензелівське»  поголів’я ВРХ та корів в основному зросло за рахунок власного відтворення.

Сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 12387т молока, що становить 132,3 % до відповідного періоду минулого року.

З початку року одержано приплоду 1584 гол. телят, що більше на 188 гол. в порівнянні з минулим роком.

У 2017 році проводиться реконструкція та оновлення виробничих потужностей сільськогосподарських підприємств. Всього у минулому та за 6 місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами району придбано 13 тракторів та 8 зернозбиральних комбайнів.

Також Тетяна Дмитрівна зупинилась на показниках розвитку промисловості, ринку праці, соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та інфраструктури.

До обговорення даного питання долучилися сільський голова Багви Раїса Стародубцева та Маньківський селищний голова Володимир Вівтенко.

  Про підсумки виконання бюджету району за І півріччя 2017 року та завдання щодо його виконання за 9 місяців 2017 року доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко. Вона зазначила, що затверджені завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів за січень-червень 2017 року  виконані  на 135,5 відс., понад план надійшло 11 082,4 тис.грн. Темп зростання доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) до січня-червня  2016 року  становить 147,7 відс.

Одним  із найбільшим джерелом доходів загального фонду місцевих бюджетів району є податок та збір  на доходи фізичних осіб – 44,7 відс. ( від загальної суми надходжень за січень-червень 2017 року).  За перше півріччя  2017 року  надійшло  18 916,4  тис. грн  цього податку або 138,1  відс. до планового завдання.

У розрізі джерел надходжень до місцевих бюджетів досягнуто приросту, до відповідного періоду минулого року, по податку на доходи фізичних осіб на  63,9  відс. або на  7 378,2   тис.грн більше, по платі за землю - на 20,9  відс. або на 1 832,2  тис.грн більше.

Світлана Михайлівна зауважила, що негативно впливає на виконання місцевих бюджетів стан несвоєчасних розрахунків з бюджетом платників податків. Станом на 01.07.2017 заборгованість по платежах до місцевих бюджетів становить 1 643,8 тис.грн, по економічно-активних підприємствах 96,4  тис.грн.

         Середня ставка орендної плати за 1 га ріллі становить 4,6 відс. до грошової оцінки землі, за  1 га невитребуваних земельних паїв – 5,7 відс.           Також Світлана Михайлівна детально зупинилася на виконанні видаткової частини, розподілі додаткового фінансового ресурсу, розповіла про стан фінансування окремих програм та заходів обласних та державних проектів, а  також про забезпечення  потреби в коштах на заробітну плату та проведення розрахунків з оплати комунальних послуг та енергоносіїв.

         Також  Світлана Самойленко вкотре акцентувала увагу сільських та селищних голів на використанні коштів природоохоронного фонду: на 2017 рік у місцевих бюджетах району на природоохоронні заходи   заплановано (з урахуванням змін) 191,0 тис.грн. Фактично використано за 6 місяців поточного року 32,1 тис.грн. або 17,0 відс. до уточнених річних призначень. Залишки невикористаних коштів на рахунках органів місцевого самоврядування станом на 01.07.2017 року становлять 222,9 тис.грн.

     Про підготовку навчальних закладів до нового навчального року доповів начальник відділу освіти районної державної адміністрації Юрій Безверхий. Він зазначив, що з метою підготовки навчальних закладів району до нового 2017-2018 навчального року відділом освіти розроблені та затверджені заходи з  підготовки до початку нового навчального року, наказом по відділу освіти створено робочу групу, якою здійснюються об’їзди навчальних закладів району з метою  перевірки підготовки освітніх закладів району до 2017-2018 навчального року, за результатами видаються акти  готовності.
         За попередньою мережею у загальноосвітніх навчальних закладах буде навчатися 2520 учнів, що на 50 (1.9%) дітей менше в порівнянні з минулим роком. До 1 класу буде зараховано – 257 учнів, до 10 класу – 170 учнів. У дошкільних навчальних закладах виховуватиметься 1022 дошкільнят. У 2017-2018 навчальному році навчатимуть і виховуватимуть дітей 490 педагогічних працівників: у загальноосвітніх навчальних закладах – 416, у дошкільних – 74.

Юрій Миколайович детально проаналізував стан забезпечення закладів освіти комп’ютерною технікою та навчальною літературою, розповів про проведені ремонтні роботи у закладах освіти, технічне обслуговування шкільних автобусів, а також про стан підготовки навчальних закладів до опалювального періоду.

Також Юрій Безверхий акцентував увагу на необхідності забезпечення учнів навчальних закладів питною водою гарантованої якості, оскільки у ряді населених пунктів питна вода має підвищений вміст нітратів. Доповнила дане питання, повідомивши результати перевірки питної води, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Маньківському районі Надія Андрійчук.

З усіх  питань порядку денного головою райдержадміністрації дано відповідні доручення з урахуванням усіх пропозицій та доповнень членів колегії.